"A słowo ciałem się stało". Show Karima Benzemy (wideo)

Z piekła do nieba. Wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by Francuzi zamiast przegrywać ze Szwajcarią 0:2, prowadzili 2:1. Dwoma golami w krótkim odstępie czasu popisał się Karim Benzema.

Szymon Łożyński
Karim Benzema strzela gola na 1:1 w meczu Francji ze Szwajcarią Twitter / TVP Sport / Karim Benzema strzela gola na 1:1 w meczu Francji ze Szwajcarią
Do przerwy mistrzowie świata przegrywali ze Szwajcarią 0:1. Druga połowa rozpoczęła się dla nich fatalnie. Szwajcarzy mieli rzut karny. Wówczas na wysokości zadania stanął kapitan Trójkolorowych Hugo Lloris, który obronił "jedenastkę".

Francuzi wrócili z dalekiej podróży i rozpoczęli zmasowany atak. Chwilę później Mbappe wypatrzył Karima Benzemę. Zagrał mu prostopadłą piłkę, a napastnik Realu Madryt wiedział już, co ma zrobić. Pięknie ją opanował i z bliska pokonał szwajcarskiego bramkarza.

"A słowo ciałem się stało" - tak trafienie Francuzów na 1:1 skomentował Jacek Zieliński, ekspert TVP Sport.

Szwajcarzy jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po niewykorzystanym karnym i wyrównującym golu, a już dostali trzeci cios. W roli głównej znów wystąpił Karim Benzema. Tym razem dobił strzał Antoine'a Griezmanna i mistrzowie świata wyszli na prowadzenie 2:1.