Niesamowite emocje na Euro 2020. Znamy trzy pary ćwierćfinałowe

Kibice nie mogli narzekać na poziom poniedziałkowych meczów. Ostatecznie Hiszpanie oraz Szwajcarzy dołączyli do grona ćwierćfinalistów. Z turniejem pożegnali się natomiast mistrzowie świata.

Rafał Szymański
radość piłkarzy reprezentacji Szwajcarii PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Szwajcarii
W 1/8 finału Chorwacja grała z "La Roja" w Kopenhadze. Po regulaminowym czasie gry był remis, dlatego sędzia musiał zarządzić dogrywkę. Podopieczni Luisa Enrique wywiązali się jednak z roli faworyta, po przerwie zdobyli dwie bramki i wygrali 5:3.

Hiszpanie czekali na zwycięzcę drugiego poniedziałkowego starcia. Szwajcarzy postawili twarde warunki Francuzom w Bukareszcie. W tym spotkaniu po 90 minutach również był remis 3:3, jednak w dogrywce wynik nie uległ zmianie.

W serii rzutów karnych lepsi okazali się Helweci i awansowali do kolejnej fazy Euro 2020. Kylian Mbappe zmarnował decydującą "jedenastkę". Wydaje się, że podopieczni Vladimira Petkovicia sprawili największą niespodziankę na turnieju.

Spotkanie Szwajcaria - Hiszpania zostanie rozegrane piątek (2 lipca) o godz. 18:00. Wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie cztery reprezentacje. Tego samego dnia zostanie rozegrany drugi szlagier, Belgia podejmie rywalizację z Włochami. W sobotę (3 lipca) Czesi zmierzą się z Duńczykami.

Ostatnich ćwierćfinalistów poznamy we wtorek (29 czerwca). Anglia zagra z Niemcami, później Szwecja powalczy z Ukrainą.