Euro 2020. Najlepszy mecz turnieju? Włochy i Belgia dały show (skrót)

Ćwierćfinał rozgrywany w Monachium przyniósł wiele emocji. Włosi pokonali Belgów 2:1, awansowali do półfinału po bardzo dobrym spotkaniu.

Dominika Pawlik
Lukaku nie trafia do bramki z kilku metrów YouTube / TVP Sport / Lukaku nie trafia do bramki z kilku metrów
Apetyty zaostrzyły się po pierwszym piątkowym ćwierćfinale, w którym Hiszpanie po serii rzutów karnych odprawili do domu Szwajcarów. Tempo spotkania nie było za dobre, momentami działo się niewiele, ale ostatecznie konkurs "jedenastek" był bardzo ciekawy.

Tymczasem mecz Włochy - Belgia był bardzo dobry już od pierwszych minut. Częściej przy piłce na stadionie Allianz Arena w Monachium byli Włosi, skuteczniej hamowali też ataki Belgów. Ci byli osłabieni brakiem Edena Hazarda, ale aktywny pod bramką starał się być Romelu Lukaku.

W 22. minucie znakomitą obroną popisał się Gianluigi Donnarumma, a niespełna 9 minut później Nicolo Barella pokonał Thibault Courtoisa. Włosi wyszli na prowadzenie 1:0. Po chwili świetną okazję wykorzystał Lorenzo Insigne.

Na tablicy wyników było już 2:0 i wydawało się, że do szatni z takim wynikiem zejdą Włosi. Jednak po fatalnym zachowaniu Giovanniego Di Lorenzo doszło do rzutu karnego.

Nie mylił się Lukaku. Po przerwie Belgowie mieli kilka "setek", których nie wykorzystania będą żałować jeszcze długo. Włosi słabli, ale nie dali sobie już wbić żadnej bramki i awansowali do kolejnej fazy Euro 2020.