Euro 2020. Tak Włosi zameldowali się w finale. Zobacz skrót meczu Włochy - Hiszpania

Reprezentacja Włoch w półfinale Euro 2020 po rzutach karnych pokonała Hiszpanię. To był mecz, w którym nie brakowało pięknych akcji. Zobacz skrót z tego spotkania.

Łukasz Witczyk
mecz Hiszpania - Włochy Getty Images / Na zdjęciu: mecz Hiszpania - Włochy
Starcie gigantów europejskiej piłki dostarczyło wielu emocji. Do przerwy na Wembley w Londynie było 0:0, a obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia gola. Po przerwie oglądaliśmy już dwa trafienia.

Najpierw w 60. minucie reprezentacja Włoch przeprowadziła szybką kontrę. Piłkę z własnego pola karnego wyrzucił Gianluigi Donnarumma, a po kilku podaniach trafiła ona do Federico Chiesy, który nie dał szans Unaiowi Simonowi.

Hiszpanie rzucili się do odrabiania strat i udało im się to w 80. minucie. Dani Olmo popisał się kapitalnym podaniem do Alvaro Moraty, a ten strzałem z sześciu metrów pokonał włoskiego bramkarza.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w konkursie rzutów karnych lepiej spisali się Włosi. Jedenastki spudłowali właśnie Olmo i Morata.