Dwóch ochroniarzy aresztowanych. Wyciekł kolejny skandal po Euro!

Stewardzi ze stadionu Wembley zostali aresztowani po próbie sprzedaży wejściówek na finał Euro 2020 (2021) - pisze brytyjski dziennik "The Sun".

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Stewardzi przed stadionem Wembley Getty Images / Yui Mok/PA Images / Na zdjęciu: Stewardzi przed stadionem Wembley
Dwóch stewardów pracujących na stadionie Wembley w Londynie zostało aresztowanych po próbie sprzedaży wejściówek na mecz finałowy Euro 2020 (turniej z powodu pandemii koronawirusa został przesunięty na 2021 r.) za kwotę 4500 funtów (ok. 24 tys. złotych) - poinformował "The Sun".

Ochroniarze oferowali bilety na mecz Włochy - Anglia na Facebooku. Aferę odkrył podstawiony przez tabloid dziennikarz śledczy, który podawał się za osobę "desperacko potrzebującej wejściówki na finał na Wembley".

"Stewardzi, którzy pracowali przy obsłudze meczu za 8,90 funta za godzinę, zostali aresztowani pod zarzutem oszustwa, skuci w kajdanki i odprowadzeni do policyjnej furgonetki. Nasz śledczy złożył oświadczenie na policji" - czytamy na thesun.co.uk.

Brytyjska policja potwierdziła fakt zatrzymania dwóch stewardów z Wembley. Co ciekawe, ceny biletów na finał Euro 2020 na czarnym rynku dochodziły do ponad 62 tys. funtów (ok. 331 tys. złotych).

UEFA podejrzewa, że na mecz Włochów z Anglikami bez biletów mogło wejść nawet 5 tys. kibiców. Policja prowadzi odrębne śledztwo w tej bulwersującej sprawie.

Zobacz:
Przerażające nagranie. Ojciec znanego piłkarza poturbowany przez szaleńczy tłum
W sieci nie jesteś anonimowy. Policja aresztowała 4 osoby za rasistowskie wpisy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niedawno był ekspertem TVP. Popisał się nieprawdopodobnym wyczynem
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×