Legenda sportu kończy karierę w wieku 45 lat! Tym razem definitywnie

Na boiskach amerykańskiej National Football League (NFL) kibice nie zobaczą już Toma Brady'ego. Legendarny futbolista ogłosił definitywne zakończenie kariery. - Dziękuję za pozwolenie mi żyć moim marzeniem - powiedział.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Tom Brady Twitter / Tom Brady
Tom Brady w przeszłości ogłaszał już zakończenie kariery. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w styczniu ubiegłego roku. Mimo wszystko legendarny futbolista wrócił na boiska National Football League (NFL) i rozegrał jeszcze sezon w barwach Tampa Bay Buccaneers.

Wygląda jednak na to, że tym razem nie zmieni swojej decyzji. W mediach społecznościowych opublikował krótkie nagranie, w którym poinformował, że definitywnie żegna się ze sportem jako czynny zawodnik.

- Przejdźmy do rzeczy. Odchodzę na emeryturę. Na dobre. Poprzednim razem ten proces był wielką rzeczą, więc gdy obudziłem się dzisiaj rano, to dałem wam znać jako pierwszym. Dziękuję każdemu z was z osobna za wspieranie mnie - powiedział.

ZOBACZ WIDEO: Był w szoku. Trener Realu spełnił abstrakcyjną prośbę kibica

- Mojej rodzinie, kolegom, członkom drużyny. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, jest was tak wielu. Dziękuję za pozwolenie mi żyć moim marzeniem. Nic bym nie zmienił. Kocham was wszystkich - dodał.

Nie bez przyczyny mówi się, że Tom Brady jest żywą legendą futbolu amerykańskiego. Swoją seniorską karierę rozpoczął w New England Patriots. Rozgrywający grał w barwach tego klubu przez dwadzieścia lat. Później trafił do Tampa Bay Buccaneers.

Najistotniejsze są jednak jego sukcesy. Aż dziesięć razy uczestniczył w Super Bowl (finałowy mecz o mistrzostwo ligi NFL - przyp. red). Na swoim koncie ma m.in. siedem mistrzostw. Pięciokrotnie wybierano go MVP Super Bowl, a trzykrotnie MVP sezonu zasadniczego.

Zobacz też:
Nietypowy pomysł klubu z Wrocławia. Możesz przyjść i zgarnąć 5 tys. zł

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×