Kontrakt marzeń gwiazdora NFL. To rekord w historii sportu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Patrick Mahomes
PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Patrick Mahomes
zdjęcie autora artykułu

Patrick Mahomes ma zaledwie 24 lata, a już jest ustawiony na całe życie. Nowy kontrakt gwarantuje mu fortunę za 10 lat gry w barwach Kansas City Chiefs.

W tym artykule dowiesz się o:

Patrick Mahomes trzy lata temu spełnił swoje marzenie i podpisał profesjonalny kontrakt z klubem NFL. Amerykanin szybko wyrósł na jedną z największych gwiazd futbolu amerykańskiego. W styczniu tego roku wygrał pierwszy Super Bowl i dodatkowo został wybrany zawodnikiem meczu.

Amerykanie uwielbiają takich zawodników i są gotowi ich ozłocić. ESPN informuje, że 24-latek osiągnął porozumienie z Kansas City Chiefs ws. nowego kontraktu. To była propozycja z gatunku tych nie do odrzucenia.

Umowa Mahomesa będzie obowiązywać przez dziesięć lat. Za ten okres otrzyma 450 mln dolarów. Ta kwota jednak może jeszcze wzrosnąć do 503 mln dolarów.

To najwyższy kontrakt w historii sportu. Eksperci od futbolu amerykańskiego jednak uważają, że w tym sporcie rzadko zdarza się tak wielki talent. Stąd też taka determinacja Chiefs, aby nikt im nie odebrał zawodnika, który gra na pozycji quarterbacka.

NFL. Jermiah Braswell wpadł autem do jeziora. Był pod wpływem alkoholu >> Babatunde Aiyegbusi: Krzyczymy ze wszystkich sił: przestańcie zabijać czarnych! >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wielki błąd bramkarza. Za chwilę padł gol

Źródło artykułu: