Wyciekły szczegóły kontraktu Hamiltona. Ogromne pieniądze dla Brytyjczyka!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
zdjęcie autora artykułu

Lada moment Mercedes oficjalnie poinformuje o przedłużeniu umowy z Lewisem Hamiltonem. Tymczasem do mediów wyciekły jej szczegóły. Za sprawą nowego kontraktu największa gwiazda F1 może liczyć na sporą podwyżkę.

W tym artykule dowiesz się o:

Obecna umowa Lewisa Hamiltona z Mercedesem wygasa po sezonie 2023, a obie strony od miesięcy prowadziły rozmowy ws. jej przedłużenia. Pomimo rozbieżności ws. długości trwania kontraktu i pensji Brytyjczyka, od początku było jasne, że 38-latek jest skazany na stajnię z Brackley. W innych czołowych zespołach Formuły 1 nie ma obecnie miejsca.

Z kilku źródeł wiemy, że Mercedes ma ogłosić przedłużenie współpracy z Hamiltonem jeszcze przed GP Holandii. Siedmiokrotny mistrz świata F1 miał zgodzić się na wieloletnią współpracę, która w razie zadowolenia obu stron trwać będzie przez cztery kolejne sezony (2024-2027). Z kolei "The Sun" ujawnił zarobki Hamiltona i należy przyznać, że Brytyjczyk wywalczył sobie sowitą podwyżkę.

Nowy kontrakt ma gwarantować Hamiltonowi aż 64 mln dolarów rocznie, podczas gdy do tej pory zarobki największej gwiazdy F1 oscylowały wokół 35-40 mln dolarów. Efekt był taki, że Max Verstappen za sprawą swojej dominacji i licznych bonusów w umowie, wyprzedził rywala z Mercedesa pod względem zarabianych pieniędzy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak trenuje 43-letni wojownik MMA. "No coś tam potrafisz"

Co ciekawe, z ustaleń "The Sun" wynika, że oficjalne ogłoszenie nowej umowy Hamiltona może się opóźnić, gdyż kierowca i Mercedes negocjują ciągle kwestię czasu, jaki Brytyjczyk musi poświęcić sponsorom zespołu z Brackley. W tym zakresie nie udało się jeszcze osiągnąć porozumienia.

Jak zauważyła brytyjska prasa, Mercedes stoi na straconej pozycji i najpewniej będzie musiał ugiąć się pod presją żądań swojej gwiazdy, bo nie ma alternatywy. Rezerwowy Mick Schumacher znajduje się w "innej lidze", a próba wyrwania Lando Norrisa z McLarena "może zamienić się w chaos".

Drugim kierowcą Mercedesa jest George Russell. Umowa 25-latka obowiązuje do końca sezonu 2025.

Czytaj także: - Najbardziej rozchwytywany kierowca w F1. Jaką podejmie decyzję? - Podwyższony rygor bezpieczeństwa. Holendrzy szykują się na szturm kibiców

Źródło artykułu: WP SportoweFakty