Ujawnił ostatnią rozmowę z Schumacherem. "Nie mogła być bardziej pozytywna"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Sebastian Vettel (z lewej) i Michael Schumacher
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Sebastian Vettel (z lewej) i Michael Schumacher
zdjęcie autora artykułu

Michael Schumacher stał się idolem dla młodego pokolenia kierowców F1 w Niemczech. Sebastian Vettel nigdy nie ukrywał, że "Schumi" jest dla niego mentorem. 36-latek ujawnił właśnie, o czym rozmawiał z rodakiem przed fatalnym wypadkiem.

Michael Schumacher swoimi sukcesami doprowadził do sytuacji, w której Niemcy pokochały Formułę 1. Miało to przełożenie na ogromne zainteresowanie dyscypliną wśród sponsorów. Z kolei dzieci marzyły o nawiązaniu do osiągnięć wieloletniego kierowcy Ferrari. Drogą swojego idola podążył tak naprawdę jedynie Sebastian Vettel.

Vettel zdobył cztery tytuły mistrza świata F1 w sezonach 2010-2013. Zbiegło się to w czasie z drugim okresem startów Schumachera w królowej motorsportu. Obaj Niemcy nawiązali wtedy bardzo serdeczne, wręcz przyjacielskie relacje. Nie przeszkadzała im w tym nawet różnica wieku.

Dość powiedzieć, że Vettel otrzymał nawet przydomek "Baby Schumi", którego jednak nigdy nie polubił. W sezonie 2013 niemiecki kierowca po raz czwarty został mistrzem świata, otrzymał później gratulacje od Schumachera, a ich kontakty brutalnie przerwał wypadek z 29 grudnia.

ZOBACZ WIDEO: Dzień z Mistrzem. Robert Kubica: "Dopóki ta pasja jest, będę to kontynuował"

- To dla mnie nadal bardzo, bardzo trudne. Nie jestem w stanie tego zaakceptować. Przyjmuję to, że on codziennie toczy walkę. Życzę mu wszystkiego dobrego. To temat, o którym myślę dużo i dość często - powiedział Vettel o wypadku Schumachera w jego 10. rocznicę.

Jak Vettel zareagował na wieść o tragicznych wydarzeniach z Alp? - Od razu pomyślałem o naszej ostatniej rozmowie, która nie mogła być bardziej pozytywna. Powiedziałem mu, że zostanę ojcem. Opowiadałem o tym, co nas czeka - ujawnił były mistrz świata w rozmowie z RTL.

- Naprawdę doceniam to, że przed tym wypadkiem nasza relacja stawała się coraz silniejsza. Poznaliśmy się lepiej i głównym tematem naszych rozmów przestały być wyścigi. Zaczęliśmy rozmawiać po prostu o życiu. Teraz brakuje mi go jako przyjaciela. W ostatnich latach był dla mnie niezwykle ważny. Oczywiście odpowiedziałby na wiele pytań i zainspirował mnie. Brakuje mi tego, ale sytuacja rodziny Michaela jest jeszcze trudniejsza - stwierdził Vettel.

Vettel chciał nawiązać do osiągnięć idola i w roku 2015 przeniósł się do Ferrari. Jego marzeniem było, aby zdobyć w czerwonym samochodzie choć jeden tytuł mistrzowski. Tego wyzwania nie udało mu się zrealizować. Po latach stał się też mentorem dla syna "Schumiego" - Micka.

- Gdy doszło do wypadku, Mick był jeszcze chłopcem, nastolatkiem. Dlatego ta tragedia dotknęła go nieporównywalnie mocniej - podsumował.

[b]

[/b]

Czytaj także: - Rosjanie ogłosili sukces. Jest tylko jedno "ale" - Całe podium Dakaru dla polskiej rodziny? Klan Goczałów wśród faworytów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty