Zespół Orlenu z nową nazwą w F1! Brzmi kuriozalnie

W środę poznaliśmy nową tożsamość zespołu startującego dotąd w F1 jako Alpha Tauri. Ekipa, której głównym partnerem jest Orlen, będzie od teraz funkcjonować jako Visa Cash App RB. Budzi ona mieszane uczucia wśród kibiców F1.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Yuki Tsunoda za kierownicą Alpha Tauri Materiały prasowe / Alpha Tauri / Na zdjęciu: Yuki Tsunoda za kierownicą Alpha Tauri
Od kilku miesięcy było jasne, że brand Alpha Tauri w Formule 1 przejdzie do historii. Nowi szefowie Red Bulla po śmierci Dietricha Mateschitza uznali, że promowanie poprzez wyścigi marki odzieżowej, która jest dostępna na wybranych rynkach, nie jest zbyt trafionym pomysłem. Dlatego postanowili sprzedać nazwę ekipy sponsorowi. Umowy z Visą i Cash App mają zapewnić zespołowi z Faenzy solidne wsparcie finansowe.

Nowa identyfikacja drugiego zespołu Red Bulla budzi jednak kontrowersje. Dziennikarz Edd Straw już przed kilkoma dniami pisał, że jest to "najgorsza nazwa w historii F1". Podobnego zdania są kibice, czemu dali oni wyraz w mediach społecznościowych, gdy doszło do wycieku informacji na ten temat.

Prezentację nowych barw Visa Cash App RB zaplanowano na 8 lutego w Las Vegas. Na nowym bolidzie zobaczymy logotypy Orlenu, bo firma z Płocka nadal pozostaje partnerem głównym stajni z Faenzy. Na mocy wieloletniej umowy polski gigant ma zagwarantowaną dość znaczącą ekspozycję logotypów i nowe kontrakty sponsorskie z Visą i Cash App nie zmienią tego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dwa strzały i za każdym razem okno. Popis piłkarza z Ekstraklasy

Wcześniej spekulowano, że nową nazwą Alpha Tauri będzie Racing Bulls. Miałaby ona nawiązywać do głównej ekipy - Red Bull Racing. Władze firmy produkującej napoje energetyczne uznały jednak, że lepiej zyskać środki finansowe poprzez sprzedaż miejsca w nazwie zespołu. O powiązaniach z "czerwonymi bykami" ma świadczyć jedynie skrót RB.

Visa zawarła pierwszą tak znaczącą umowę sponsorską od 15 lat. Z kolei Cash App w ostatnich latach współpracował już z Red Bullem. Partnerstwo obu firm zostało ogłoszone w sezonie 2021.

- To coś fantastycznego, że możemy ujawnić nową tożsamość i powitać nowych partnerów. Zaczynamy nowy etap w historii zespołu. Ekipa z Faenzy wkracza w nową erę wyścigów, pozostając wierną naszym korzeniom. Nadal chcemy być wylęgarnią talentów, ale przy tym zamierzamy kłaść większy nacisk na rywalizację o najwyższe cele w F1 - przekazał Peter Bayer, dyrektor generalny Visa Cash App RB.

Nie ujawniono, jakie kwoty musiały zapłacić Visa i Cash App za obecność w nazwie drugiego zespołu Red Bulla. Nie wiadomo też, na jak długi okres podpisano umowy sponsorskie. Kierowcami zespołu w sezonie 2024 będą Yuki Tsunoda i Daniel Ricciardo.

Czytaj także:
- Martyna Wojciechowska znalazła następczynię. Ogromny sukces łodzianki
- Polacy znów zaskoczyli świat. W Austrii zrobili tylko duże oczy

Czy podoba ci się nazwa Visa Cash App RB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×