Przyjaźń szefów Ferrari i Mercedesa nie ucierpiała. "Nie ma złych uczuć"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / James Gasperotti/Ciancaphoto Studio / Na zdjęciu: Frederic Vasseur (po lewej) i Toto Wolff
Getty Images / James Gasperotti/Ciancaphoto Studio / Na zdjęciu: Frederic Vasseur (po lewej) i Toto Wolff
zdjęcie autora artykułu

Toto Wolff i Frederic Vasseur od ponad 20 lat żyją w przyjacielskich stosunkach. Francuz wbił mu jednak nóż w plecy poprzez transfer Lewisa Hamiltona. Szef Mercedesa nie ma jednak o to pretensji.

Toto Wolff i Frederic Vasseur od lat są przyjaciółmi. Francuz był nawet świadkiem na ślubie szefa Mercedesa. Jednak gdy w zeszłym roku Vasseur objął stanowisko głównodowodzącego Ferrari, wiadomym było, że wcześniej niż później obaj panowie będą mieli rozbieżne interesy.

Najlepszym dowodem na to są wydarzenia z ostatnich dni. Szef Ferrari namówił do startów w zespole Lewisa Hamiltona, z którym współpracował już w czasach juniorskich. Wszystko odbywało się za plecami Wolffa, który o odejściu swojej gwiazdy dowiedział się kilkanaście godzin przed podaniem tego faktu do publicznej wiadomości.

Czy to oznacza, że przyjaźń Vasseura i Wolffa to już przeszłość? - Mam wielki szacunek do Freda. Nie tylko jako menedżera wyścigowego, ale też wieloletniego przyjaciela. Gdy objął władzę w Ferrari, to było jasne, że musi dać z siebie wszystko i wykorzystać szansę - powiedział szef Mercedesa, cytowany przez agencję GMM.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kopnął spod własnej bramki. Zdobył wymarzonego gola

- Nie ma złych uczuć między nami z tego powodu, że Fred próbuje pozyskać pracowników Mercedesa czy też najlepszych dostępnych kierowców na rynku. Nie wpływa to na nasze relacje. Formuła 1 to trudna rywalizacja, zabójcze środowisko i podczas gdy ja staram się dać wszystko dla Mercedesa, Fred robi to samo dla Ferrari - dodał Wolff.

Austriak ujawnił, że jest w stałym kontakcie z przyjacielem od momentu ogłoszenia decyzji Hamiltona. - Kontaktowaliśmy się wiele, wiele razy. Skoordynowaliśmy nasze relacje i rozmawiam z nim wiele razy w tygodniu. To trochę jak w rugby. Uderzamy się nawzajem w meczu, ale potem jesteśmy w stanie zejść z boiska i mieć do siebie szacunek - zdradził 52-latek.

Wolff ma też przyjacielskie relacje z Hamiltonem, które zostały wystawione na próbę w związku z transferem Brytyjczyka. - Jeśli chodzi o Lewisa, moment podjęcia decyzji był dla nas zaskakujący. Teraz myślę, że może zrobił to, aby dać nam więcej czasu na podjęcie decyzji, co chcemy robić w 2025 roku - skomentował Austriak.

- Nie mam wątpliwości, że Fred będzie w stanie zbudować bardzo dobre relacje z Lewisem. Znają się od ponad 20 lat. Lewis ścigał się dla jego zespołu w przeszłości, a Fred dobrze rozumie umysły kierowców wyścigowych. Postępuje w sposób inny niż ja, ale ma szereg osiągnięć na koncie - podsumował Wolff.

Czytaj także: - Przelicytowali Orlen. Za firmą ciągną się kontrowersje - Kontrowersyjny sponsor w F1. Ruszyło śledztwo, możliwa wysoka kara

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zdobędzie więcej punktów w sezonie 2024?
Ferrari
Mercedes
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
Cuchnący oddech łopaty
9.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A jak tam przyjaźń łopaty i jego matki? Matka ma cię już chyba dość za to gnicie w twoim cuchnącym pokoiku i ciągłe opluwanie ludzi jadem i nienawiścią za własne niepowodzenia. Miałeś znaleźć p Czytaj całość
avatar
Tańczący z łopatą to tłuk do potęgi
9.02.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Łopata. Nie pluj tak jadem i nienawiścią, bo Mackenzie Smith-Russell znowu cię ośmieszy :) I na co ci to żałosny mizoginisto? :)