KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mark Hughes: Kubica jest na drodze do powrotu do F1

Robert Kubica wiele razy podkreślał, że przeszkodę w powrocie do F1 stanowi kontuzjowana prawa ręka. Według ostatnich informacji podanych przez Marka Hughesa, jej stan poprawił się na tyle, że Polak jest w stanie poradzić sobie w ciasnych zakrętach.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica za kierownicą Renault w 2010 roku AFP / Robert Kubica za kierownicą Renault w 2010 roku

Na początku 2011 roku Robert Kubica uczestniczył w wypadku na trasie rajdu samochodowego we Włoszech. Najmocniej ucierpiała wtedy prawa ręka Polaka. Początkowo Kubicy groziła nawet amputacja dłoni. Krakowianin przeszedł szereg operacji, dzięki którym był w stanie z powrotem powrócić do ścigania. Oglądaliśmy go jednak głównie w rajdach, gdzie kontuzjowana ręka i ograniczona ruchomość nie stanowiły problemu.

Kubica wielokrotnie podkreślał, że nie byłby w stanie rywalizować na niektórych torach Formuły 1 właśnie ze względu na prawą rękę. - Jeśli będzie możliwość powrotu do Formuły 1, to spróbuję - powtarzał wielokrotnie w wywiadach.

32-latek we wtorek w Walencji pojawił się za kierownicą pojazdu Renault z 2012 roku. Były to pierwsze testy F1 od momentu jego fatalnego wypadku na trasie rajdu we Włoszech. I nie było to dzieło przypadku. Ostatnio Polak dwukrotnie sprawdzał się w samochodzie serii GP3. Kluczowe dla niego były próbne jazdy na torze Franciacorta.

Jak poinformował Mark Hughes z "Motorsport Magazine", testy we Włoszech pokazały polskiemu kierowcy, że problem z prawą ręką nie dokucza mu w prowadzeniu szybkiego pojazdu. - Tor Franciacorta został wybrany dlatego, że posiada dwa wąskie nawroty. One wymagają sporego zakresu ruchów ręką i mocnego skrętu kierownicą. Według doniesień, Kubica był zaskoczony i zachwycony tym, że ręka pozwala mu na prowadzenie samochodu w tak wąskim zakręcie. Wcześniej taka jazda w jego przypadku nie była możliwa - napisał brytyjski dziennikarz.

Hughes jest zdania, że powrót Kubicy do regularnych startów w F1 ciągle jest możliwy. - To jest coś więcej niż przyjemny dzień w samochodzie F1. Jeśli następnym razem zobaczymy Kubicę testującego hybrydowy model Renault, to będziemy mieć potwierdzenie. To będzie oznaczać, że Kubica jest na drodze do powrotu do F1 - dodał.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Magiczna akcja a la ZidaneOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica powróci do regularnych startów w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, motorsportmagazine.com
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×