Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mark Webber wzywa do rewolucji w regulaminie F1

Były kierowca Formuły 1, Mark Webber chciałby natychmiastowego zaprzestania kar utraty pozycji na starcie dla kierowców z powodu awarii mechanicznych ich bolidów.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Mark Webber / Mark Webber

Mark Webber, który sam wielokrotnie był karany w podobny sposób przez problemy mechaniczne w trakcie weekendów Grand Prix, uważa, że włodarze Formuły 1 powinni zastanowić się nad sensem wymierzania sprawiedliwości wobec niewinnego kierowcy.

- Zawodnik nie ma nic wspólnego z awarią, a otrzymuje za to karę - oburza się Australijczyk. - Dla przykładu złe założenie tarczy hamulcowej przez mechaników oznacza, że to zawodnik jest zmuszony startować z końca stawki.

- Walka o uzyskanie dobrego miejsca na starcie jest dzisiaj bardzo twarda i tak z trudem wywalczona pozycja musi zostać później oddana nie z winy zawodnika. W taki sposób tracimy też widzów, którzy dziwią się dlaczego ich ulubiony kierowca jedzie nagle z tyłu - podkreślił Webber.

Co ciekawe, były kierowca Red Bulla ma już gotowy bardzo interesujący pomysł, jak zastąpić kary cofnięcia na starcie dla zawodników. Dziewięciokrotny zwycięzca GP uważa, iż w takim wypadku rozsądniej byłoby odebrać punkty zespołom.

- Musimy szukać takiej zmiany, która nie będzie krzywdzić zawodników - podkreślił. - Na przykład przez odebranie punktów konstruktorskich. W ostatnich pięciu sezonach przez regulamin przewinęło się tak wiele absurdalnych kar z którymi zawodnicy nie mieli nic wspólnego. To zaś ma duży wpływ na poziom emocji podczas każdego weekendu - podsumował Webber.

ZOBACZ WIDEO Maciej Janowski: Ostatnie dni przed finałem będą bardzo pracowite (WIDEO)

Czy kierowcy powinni dalej otrzymywać kary cofnięcia na starcie za awarie mechaniczne swoich bolidów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Motorsport

Komentarze (1):

 • Janban Zgłoś komentarz
  K..wa. przecież każdy by tak chciał. Można robić wałki i kierowca jedzie z tej pozycji z której sie zakwalifikował. A zespół wymienia tarcze, sprzęgła,silnik i ku....a nikt z tym.nic
  Czytaj całość
  nie zrobi
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×