Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pirelli zaprezentowało opony na sezon 2018

Podczas weekendu w Abu Zabi Pirelli pokazało nową gamę opon na sezon 2018 w Formule 1. Wprowadzono dwie nowe mieszanki i nowe kolory.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe / Opony Pirelli na sezon 2018

Wszystkie mieszanki są o stopień miększe niż w tym roku, będą to zatem najszybsze opony w historii Formuły 1. Zupełnie nowa mieszanka pojawia się w gamie poniżej opon ultramiękkich: to jeszcze miększe ogumienie, o nazwie P Zero hipermiękkie "różowe". Opony oznaczone różowym kolorem są najmiększe w historii obecności Pirelli w Formule 1. Nowa mieszanka będzie dostępna na torach, które wymagają maksymalnej przyczepności mechanicznej - jak Monako.

Nową mieszanką na sezon 2018 są także opony twarde, które będą oznaczone kolorem błękitnym. Kolejną nowością są opony supertwarde, w przypadku których kolor "pomarańczowy" zostaje zachowany jako oznaczenie najtwardszej mieszanki w gamie. Cała gama składa się z siedmiu rodzajów opon typu slick P Zero, które w połączeniu z nowymi oponami Cinturato przejściowymi oraz deszczowymi stworzą w sezonie 2018 pulę aż dziewięciu rodzajów ogumienia, oznaczonych dziewięcioma jaskrawymi kolorami.

- Doszliśmy do wniosku, że w wyjątkowych tegorocznych warunkach niektóre z naszych mieszanek w specyfikacji 2017 mogły być zbyt konserwatywne. Mieliśmy to na uwadze, tworząc opony na sezon 2018 - z celem w postaci mniej więcej dwóch pit stopów w większości wyścigów. Jednak w porównaniu z zeszłym rokiem fundamentalna koncepcja samego projektu opon nie uległa zmianie, co pozwala zachować chwaloną przez kierowców charakterystykę - umożliwiającą utrzymywanie wysokiego tempa od początku do końca każdego przejazdu. Nowa gama składa się z szybszych opon, które powinny przynieść jeszcze bardziej zacięte i widowiskowe ściganie w sezonie 2018 - powiedział Mario Isola, szef działu wyścigów samochodowych Pirelli.

Po dwudniowej sesji testowej w Abu Zabi kierowcy będą mieli możliwość sprawdzenia opon na sezon 2018 po raz pierwszy w przyszłorocznych samochodach podczas dwóch czterodniowych oficjalnych sesji testowych, które odbędą się w Barcelonie - od 26 lutego do 1 marca i od 6 do 9 marca.

ZOBACZ WIDEO: Polska sędzia: Byłam zszokowana, że ktoś może mnie tak bardzo wyzywać

Czy "różowa" opona sprawdzi się w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Pirelli

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×