Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Klamka zapadła. Będzie nowy wyścig w kalendarzu Formuły 1

Wietnam jest zdeterminowany, by już w 2020 roku zorganizować pierwszy w historii wyścig Formuły 1. Niektóre źródła wskazują nawet, że umowa w tej sprawie została już zawarta.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
start do wyścigu F1 Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1

Władze Wietnamu od dłuższego czasu zabiegają o to, by organizować wyścig Formuły 1. Wprawdzie nie udało im się znaleźć w kalendarzu na kolejny sezon, ale zdaniem "Motorsportu" dopięte są już szczegóły organizacji zawodów w roku 2020. Impreza miałaby gościć na terenach położonych niedaleko Hanoi.

Oficjalne potwierdzenie w sprawie organizacji Grand Prix Wietnamu ma nadejść w listopadzie. - Nie ma tam postępów, jeśli chodzi o budowę toru, ale faktycznie odnotowaliśmy zainteresowanie Wietnamu. Miejsce zostało wyznaczone, projekt toru został wybrany i z tego co wiem, to miejscowi dążą do tego, by gościć F1 w roku 2020 - powiedział Charlie Whiting, dyrektor wyścigowy F1.

Co ciekawe, kierowcy F1 w części mają ścigać się po już istniejących drogach pod Hanoi. - To będzie uliczna rywalizacja, ale będzie też sekcja toru, która nie została jeszcze zbudowana. Powstanie tam chociażby aleja serwisowa. W tej chwili w tym miejscu nic nie ma, a po wyścigu ten fragment toru będzie służyć za normalną drogę - dodał Whiting.

Wybranie toru ulicznego w Wietnamie jako kolejnego gospodarza F1 nie jest zaskoczeniem, bo plan Liberty Media zakłada organizowanie coraz większej liczby wyścigów na ulicach miast. Amerykanie mieli nadzieję, że w sezonie 2019 do królowej motorsportu dołączą zawody w Miami. Miejscowym działaczom nie udało się jednak uzyskać wszystkich pozwoleń, dlatego bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym F1 zagości na Florydzie w roku 2020.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Niektórzy poszli za daleko. Powinno im być wstyd i głupio! [2/5]Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy podoba ci się pomysł organizacji większej liczby wyścigów ulicznych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×