KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Klamka zapadła. Będzie nowy wyścig w kalendarzu Formuły 1

Wietnam jest zdeterminowany, by już w 2020 roku zorganizować pierwszy w historii wyścig Formuły 1. Niektóre źródła wskazują nawet, że umowa w tej sprawie została już zawarta.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
start do wyścigu F1 Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1
Władze Wietnamu od dłuższego czasu zabiegają o to, by organizować wyścig Formuły 1. Wprawdzie nie udało im się znaleźć w kalendarzu na kolejny sezon, ale zdaniem "Motorsportu" dopięte są już szczegóły organizacji zawodów w roku 2020. Impreza miałaby gościć na terenach położonych niedaleko Hanoi.

Oficjalne potwierdzenie w sprawie organizacji Grand Prix Wietnamu ma nadejść w listopadzie. - Nie ma tam postępów, jeśli chodzi o budowę toru, ale faktycznie odnotowaliśmy zainteresowanie Wietnamu. Miejsce zostało wyznaczone, projekt toru został wybrany i z tego co wiem, to miejscowi dążą do tego, by gościć F1 w roku 2020 - powiedział Charlie Whiting, dyrektor wyścigowy F1.

Co ciekawe, kierowcy F1 w części mają ścigać się po już istniejących drogach pod Hanoi. - To będzie uliczna rywalizacja, ale będzie też sekcja toru, która nie została jeszcze zbudowana. Powstanie tam chociażby aleja serwisowa. W tej chwili w tym miejscu nic nie ma, a po wyścigu ten fragment toru będzie służyć za normalną drogę - dodał Whiting.

Wybranie toru ulicznego w Wietnamie jako kolejnego gospodarza F1 nie jest zaskoczeniem, bo plan Liberty Media zakłada organizowanie coraz większej liczby wyścigów na ulicach miast. Amerykanie mieli nadzieję, że w sezonie 2019 do królowej motorsportu dołączą zawody w Miami. Miejscowym działaczom nie udało się jednak uzyskać wszystkich pozwoleń, dlatego bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym F1 zagości na Florydzie w roku 2020.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Niektórzy poszli za daleko. Powinno im być wstyd i głupio! [2/5]


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot
Czy podoba ci się pomysł organizacji większej liczby wyścigów ulicznych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×