Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

F1: nadal bez następcy Charliego Whitinga. FIA ma spory problem

FIA nadal nie wybrała następcy zmarłego Charliego Whitinga. W tej sytuacji podczas Grand Prix Bahrajnu obowiązki dyrektora wyścigowego i delegata ds. bezpieczeństwa pełnić będzie Michael Masi.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Charlie Whiting East News / Na zdjęciu: Charlie Whiting

Michael Masi pełnił najważniejsze funkcje już podczas wyścigu otwierającego nowy sezon Formuły 1. Wówczas FIA musiała działać pod presją czasu, bo Charlie Whiting zmarł niespodziewanie podczas snu wskutek zatoru płucnego.

Chociaż od śmierci Whitinga i Grand Prix Australii minęły dwa tygodnie, to światowa federacja nadal nie znalazła kogoś, kto przejąłby obowiązki dyrektora wyścigowego, startera wyścigu oraz delegata ds. bezpieczeństwa.

Czytaj także: Rezerwowy Williamsa chce wykorzystać swoją szansę 

W tej sytuacji FIA poinformowała, że po raz kolejny zamierza skorzystać z rozwiązania tymczasowego i powierzyć obowiązki Masiemu. Jednak tym razem nie będzie on odpowiedzialny za start wyścigu. To zadanie należeć będzie do Christiana Brylla. Zastępcą Masiego w Bahrajnie będzie Colin Haywood.

Wcześniej, jeszcze przed śmiercią Whitinga, Masiemu powierzono obowiązki dyrektora wyścigowego Formuły 2.

Czytaj także: Rosjanie nie wierzą w powrót Sirotkina 

Wcześniej z kręgów bliskich FIA wypływały sygnały, że federacja w żaden sposób nie była przygotowana na nagłe odejście Whitinga. Brytyjczyk pełnił swoją funkcję od wielu lat i też nie wychował żadnego następcy, który w sposób naturalny zająłby jego miejsce. Dlatego brany pod uwagę jest wariant, w którym zakres obowiązków Whitinga zostanie rozdzielony na kilka osób. W tym celu federacja prowadzi rozmowy z zespołami F1. 

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×