F1: Renault straciło kierowcę. Jack Aitken obrał inną drogę rozwoju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Renault F1 Team / Na zdjęciu: Jack Aitken
Materiały prasowe / Renault F1 Team / Na zdjęciu: Jack Aitken
zdjęcie autora artykułu

Jack Aitken nie jest już kierowcą Renault. Od wielu lat Brytyjczyk o koreańskich korzeniach był związany z francuską firmą. Jego dalsze plany pozostają nieznane. Niewykluczone jednak, że będzie on pomagać Camposowi, który myśli o startach w F1.

Jack Aitken był jednym z kilku kierowców należących do akademii talentów Renault. W zeszłym roku oficjalnie pracował dla zespołu z Enstone w symulatorze. Brał też udział w wybranych testach Formuły 1, bo spełniał regulaminowy wymóg dotyczący tzw. młodych kierowców. Ponieważ ani razu nie ścigał się w wyścigu F1, mógł brać udział w dniach testowych.

Wprawdzie Aitken ma już 24 lata, ale w zeszłym sezonie osiągnął najlepszy z dotychczasowych wyników w Formule 2 - po przejściu do zespołu Campos był w stanie zakończyć rywalizację w F2 jako piąty w stawce. Wygrał trzy wyścigi i czterokrotnie był na podium. Dlatego wielu oczekiwało, że Renault nadal będzie wspierać jego karierę.

Czytaj także: Sirotkin nie chciał walczyć z Kubicą

"Chciałbym podziękować Renault i jego akademii za pomoc w dotarciu do miejsca, w którym teraz jestem. Dzięki temu mogę zrobić kolejny krok naprzód w mojej karierze. To pozwoli mi zbliżyć się do zrealizowania moich ambicji, czyli walki o czołowe pozycje w sportach motorowych" - przekazał Aitken w oświadczeniu wysłanym w poniedziałek do dziennikarzy.

ZOBACZ WIDEO F1. Czy Robert Kubica ma szansę na udział w wyścigu w sezonie 2020? Ekspert rozwiewa wątpliwości

"Życzę zespołowi Renault i jego kierowcom powodzenia w przyszłości. Nie jestem jeszcze gotów, by ogłosić moje plany na sezon 2020, ale śledźcie moje kanały w mediach społecznościowych i wkrótce spodziewajcie się informacji" - dodał Aitken.

Czytaj także: Red Bull jako pierwszy sprawdzi samochód na torze

Według nieoficjalnych informacji "Autosportu", Aitken przez kolejny rok ma być związany z Camposem w F2. Hiszpański zespół myśli jednak o dołączeniu do stawki F1 w roku 2021 albo kolejnym. Odejście Brytyjczyka z Renault może sugerować, że Aitken skupi się na ewentualnym pomaganiu Camposowi w budowie maszyny F1.

Źródło artykułu: