F1. Silnik z bolidu Lance'a Strolla nie przetrwał pożaru. Nowa jednostka dla Kanadyjczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Formula 1 / Na zdjęciu: bolid Lance'a Strolla
Twitter / Formula 1 / Na zdjęciu: bolid Lance'a Strolla
zdjęcie autora artykułu

Lance Stroll zakończył GP Toskanii w bandzie, po czym jego bolid stanął w płomieniach. Racing Point na GP Rosji musiał nie tylko odbudować elementy aerodynamiczne. Pożaru nie przetrwał bowiem silnik z maszyny Kanadyjczyka.

Widok Lance'a Strolla wpadającego w bandy podczas GP Toskanii wprawił w nie najlepszy humor mechaników i inżynierów Racing Point. Kanadyjczyk na torze Mugello korzystał z nowego pakietu aerodynamicznego, poprawiającego osiągi na jednym okrążeniu o 0,3-0,4 s. Sergio Perez takowy miał otrzymać dopiero przy okazji GP Rosji.

Jako że bolid Strolla zaraz po wypadku stanął w płomieniach, to jasne stało się, że fabryka Racing Point szybko będzie musiała wyprodukować kolejne elementy aerodynamiczne w najnowszej specyfikacji. Tak, aby podczas GP Rosji on i Perez dysponowali identycznymi bolidami.

Nie wiadomo, czy fabryka wygrała walkę z czasem, ale jasne już jest, że silnik w bolidzie Strolla został zbyt mocno zniszczony wskutek pożaru. Jednostka została wysłana do analizy do fabryki Mercedesa w Brixworth i tamtejsi inżynierowie stwierdzili, że uszkodzenia są zbyt rozległe.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: czas się dla niej zatrzymał. Piękna tenisistka

Oznacza to, że Stroll w GP Rosji sięgnie po trzeci silnik w tym sezonie - ostatni regulaminowy. Skorzystanie w ciągu jednego sezonu F1 z większej liczby jednostek skutkuje karą przesunięcia na polach startowych na koniec stawki F1.

Może się zatem okazać, że 21-latek nie uniknie kary w końcówce sezonu 2020. Wraz z GP Rosji będziemy mieć bowiem jeszcze osiem wyścigów w tegorocznej kampanii.

Czytaj także: Alfa Romeo chce potwierdzić progres w GP Rosji Netflix będzie towarzyszyć Hamiltonowi podczas GP Rosji

Źródło artykułu: