Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

F1. Kierowcy poczekają na szczepionkę przeciwko COVID-19. Seniorzy ważniejsi

Plan Formuły 1 na sprawne rozegranie sezonu 2021 polegał na zaszczepieniu przeciwko COVID-19 członków padoku F1. Szczepionka jest jednak trudno dostępna, przez co plan spalił na panewce. - Nie przeskoczymy innych grup w kolejce - zapowiada szef F1.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
badanie temperatury w padoku F1 Materiały prasowe / Alfa Romeo Racing ORLEN / Na zdjęciu: badanie temperatury w padoku F1
Formuła 1 najpierw nakreśliła kalendarz sezonu 2021 składający się z 23 rund, a następnie przystąpiła do działań mających na celu doprowadzenie do skutku wszystkich zaplanowanych imprez. Jeden z pomysłów zakładał, że padok F1 zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Takie rozwiązanie miałoby pozwolić na rezygnację z masowego testowania kierowców i członków ekip na obecność koronawirusa. Dodatkowo możliwe byłoby wpuszczanie chociaż części kibiców na trybuny, bo ryzyko zakażenia wśród kierowców i personelu byłoby znikome.

Jednak trudna dostępność szczepionki przeciwko COVID-19 sprawiła, że F1 zmieniła swoje plany. Jak zapewnił Stefano Domenicali, nie ma mowy o szczepieniach poza kolejnością. - To bardzo ważna kwestia. Najbardziej bezbronni ludzie na świecie, to jest priorytet w szczepieniach. My nie chcemy przeskakiwać kolejki - powiedział szef F1, którego cytuje agencja GNN.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Jak będą wyglądać baseny po ponownym otwarciu? Zapytaliśmy eksperta

- Musimy być rozważni. Należy mieć na względzie sytuację osób starszych czy schorowanych, które są bardziej narażone na COVID-19. Nie chcemy być postrzegani jako organizacja, która zabiera innym szczepionkę - dodał Domenicali.

Dlatego też F1 szykuje się na kolejny sezon z koronawirusem w tle. Nadal obowiązywać mają podobne restrykcje, jak w roku 2020. Kierowcy i zespoły będą zobowiązane do życia w "bańkach", a wejście do padoku będzie możliwe jedynie w przypadku przedstawienia negatywnego wyniku badania na obecność COVID-19.

Koronawirus przyczynił się też do pierwszych zmian w kalendarzu sezonu 2021. GP Australii zostało przełożone na jesień, a GP Chin najprawdopodobniej w ogóle nie dojdzie do skutku. Niepewny jest też los kilku kolejnych wyścigów F1.

Czytaj także:
Lewis Hamilton poniósł klęskę
Ferrari nadal bez szefa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe w padoku F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×