KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus nie daje za wygraną. Sanepid nie pozwolił na wpuszczenie kibiców

Kolejny wyścig F1 w tym roku odbędzie się bez publiczności. Chociaż jeszcze w tym tygodniu trwała sprzedaż biletów na GP Hiszpanii, to kataloński sanepid zabronił wpuszczenia fanów na trybuny. Jego zdaniem, ryzyko związane z COVID-19 jest zbyt duże.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
start do wyścigu F1 Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1

Organizatorzy GP Hiszpanii w Formule 1 planowali wpuścić na trybuny toru Catalunya w Barcelonie ograniczoną liczbę widzów. Dlatego jeszcze w tym tygodniu trwała sprzedaż wejściówek na wyścig F1, który odbędzie się 9 maja. W sobotę stało się jednak jasne, że fani nie zobaczą zmagań bezpośrednio z obiektu.

Kataloński sanepid nie wydał zgody na zorganizowanie GP Hiszpanii z kibicami na trybunach. Uważa on, że ryzyko zakażeń koronawirusem wciąż jest zbyt duże. W Katalonii ogłoszono przy tym kolejne obostrzenia, które będą obowiązywać co najmniej do 26 kwietnia. Obejmują one m.in. zamknięcie granic.

"PROCICAT (kataloński sanepid - dop. aut.) powiadomił tor Catalunya, że GP Hiszpanii nie może się odbyć zgodnie z warunkami, jakie określiliśmy w protokole dopuszczającym obecność kibiców na wydarzeniu" - ogłosił tor w Barcelonie.

"W obecnych warunkach nie jest możliwe zapewnienie, że sytuacja epidemiologiczna poprawi się i w dniach 7-9 maja pozwoli na dalsze złagodzenie obostrzeń, które obecnie ograniczają również mobilność pomiędzy regionami, co w konsekwencji utrudniłoby kibicom spoza regionu przyjazd na wyścig" - dodał obiekt.

Organizatorzy GP Hiszpanii zapewnili, że zwrócą pieniądze za bilety wszystkim kibicom, którzy zdążyli zakupić wejściówki na tegoroczny wyścig F1.

Formuła 1 zakłada, że na pewnym etapie w sezonie 2021 kibice będą mogli wrócić na trybuny. Jednak w dotychczasowych GP Bahrajnu (28 marca) i GP Emilia Romagna (18 kwietnia) fani nie dostali zgody na uczestniczenie w imprezach.

Czytaj także:
Formuła 1 o krok od blamażu
Pracuje na miano najgorszego kierowcy F1

ZOBACZ WIDEO: Szef misji olimpijskiej Tokio 2020 o szczepieniach dla sportowców. "To ma dodać im pewności w przygotowaniach"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy większość wyścigów F1 w tym roku odbędzie się z kibicami na trybunach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×