Fatalny wypadek Micka Schumachera. Bolid rozpadł się na kawałki

Mick Schumacher miał fatalny wypadek w kwalifikacjach F1 do GP Arabii Saudyjskiej. Kierowca Haasa rozbił się przy ogromnej prędkości. Jego maszyna rozpadła się na kawałki. Sam Niemiec opuścił tor w karetce.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
wypadek Micka Schumachera Twitter / Na zdjęciu: wypadek Micka Schumachera
Uliczny tor w Dżuddzie jest niezwykle niebezpieczny. To drugi najszybszy obiekt w kalendarzu Formuły 1, podczas gdy jego uliczny charakter wymusza zamontowanie na nim metalowych barier. Najmniejszy błąd może się zakończyć fatalnie, o czym w sobotnich kwalifikacjach do GP Arabii Saudyjskiej przekonał się Mick Schumacher.

Kierowca Haasa w Q2 wypadł z toru w dwunastym zakręcie i uderzył o bariery, po czym odbił się od ściany i ponownie trafił w bandy. To sprawiło, że samochód amerykańskiej ekipy dosłownie rozpadł się na kawałki.

Realizatorzy transmisji nie zaprezentowali powtórek z wypadku Schumachera, nie usłyszeliśmy też jego rozmowy z inżynierem wyścigowym. Na szczęście po kilku minutach niepewności Haas poinformował, że 23-latek jest przytomny. Na torze pojawiła się też karetka, która ostatecznie zabrała Niemca do centrum medycznego.

Na torze w Dżuddzie obecny jest helikopter medyczny, który został postawiony w stan gotowości. Ostatecznie przetransportował on syna Michaela Schumachera do szpitala. Pierwsze badania w centrum medycznym nie wykazały jednak poważniejszych urazów.

O ogromie zniszczeń w bolidzie Haasa najlepiej świadczy fakt, że funkcyjni podczas zabierania wraku maszyny na lawetę mieli problem z jej umieszczeniem. Tylna część samochodu, w której znajdują się silnik oraz skrzynia biegów, oddzieliły się od reszty konstrukcji i spadły ponownie na tor.

Schumacher podczas wypadku uszkodził też bandy ochronne. Dlatego przed wznowieniem kwalifikacji F1 konieczne było ich wcześniejsze naprawienie. Kilkadziesiąt minut trwało też oczyszczanie asfaltu.

Czytaj także:
Koszmar w F1! Atak kilka kilometrów od toru! Właśnie trwał trening
Został skazany na karę śmierci. Błaga Lewis Hamiltona o pomoc

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: naprawdę tak chciał czy... mu zeszło?!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×