Derbowy roller coaster. "I tak byłbym dumny z chłopaków"

Dwa oblicza miał derbowy mecz w Katowicach. Do przerwy AZS UŚ Katowice prowadził z Clearexem Chorzów, ale spotkanie ostatecznie przegrał.

Michał Piegza
zawodnicy AZS UŚ Katowice Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: zawodnicy AZS UŚ Katowice
Wiele wskazuje na to, że futsalistów AZS-u Uniwersytet Śląski Katowice i Clearexu Chorzów w trwającym sezonie czeka trudna walka o utrzymanie.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

W 13. serii drużyny zmierzyły się w derbach. Do przerwy wiele wskazywało na to, że zwycięży gracze beniaminka. Gospodarze prowadzili 2:0 i niewiele wskazywało na to, że w potyczce coś by się miało zmienić.

- Pierwsza połowa była pod nasze dyktando. Po przerwie na parkiet wyszedł kompletnie inny zespół. Nawet sami nie wiemy co się stało. Sami w głowach przegraliśmy to spotkanie. To tym bardziej boli, że był to mecz o życie - przyznał po spotkaniu w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa gracz AZS-u UŚ Marcin Jastrzembski.

Pretensje do siebie mieli po premierowej odsłonie gracze gości. - Przed przerwą chcieliśmy wybadać rywala. Tak to robiliśmy, że straciliśmy dwa gole - przyznał Przemysław Dewucki.  - To była najgorsza pierwsza połowa odkąd jestem trenerem Clearexu. Druga z kolei, to jedna z najlepszych. Nie dojechałem z pomysłem na ten mecz. Po przerwie skorygowaliśmy błędy, wyszliśmy mocno pressingiem i to zaowocowało - powiedział trener chorzowskiej drużyny Rafał Krzyśka.

We wspomnianej 2. połowie Clearex atakował z pasją. Kontakt złapał po trafieniu z dystansu bramkarza Kacpra Burzeja. - Ruszyliśmy do odrabiania strat. Każda akcja nas pobudzała. Obie drużyny potrzebowały punktów, to tym bardziej cieszy, że nam udało się zwyciężyć 0 podsumował Dewucki. - Zespół podniósł się. To fantastycznie być w takiej szatni, gdzie zespół tak reaguje. Nie ważne czy przegralibyśmy, czy zremisowali, to i tak byłbym dumny z chłopaków. Clearex wyszarpał to zwycięstwo. To cieszy tym bardziej, że w ostatnim czasie mamy duże problemy z kontuzjami. Zostały dwa mecze i patrzę w przyszłość z optymizmem. Ten zespół ma charakter - dodał trener chorzowskiej drużyny.

W środku tygodnia mistrz Polski Piast Gliwice odrobi część zaległości. Z kolei 14. seria spotkań rozgrywana będzie w sobotę. Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.