Hit jesieni prawdopodobnie wyłonił mistrza półmetka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała

Za nami mecz jesieni w STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W nim górą mistrz Rekord Bielsko-Biała, który pokonał lidera Piasta Gliwice 5:2 i wskoczył na 1. miejsce w tabeli.

Na kolejkę przed półmetkiem sezonu, mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała wrócił na 1. pozycję.

Pod Szyndzielnią doszło do hitu rundy. Obrońca tytułu podejmował lidera po 13. kolejkach Piast. W środku tygodnia Rekord odrobił zaległości i pokonując 3:1 Clearex zmniejszył przewagę do gliwiczan do dwóch punktów.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W potyczce w Bielsku-Białej jako pierwsi trafili goście. Później jednak strzelał głównie Rekord. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Po zmianie stron mistrzowie Polski powiększali przewagę. Rywali stać było tylko na jeszcze jedno trafienie. Bielszczanie ostatecznie zdobyli jeszcze trzy gole, wygrali 5:2 i awansowali na 1. miejsce.

Po trzy punkty sięgnęły pozostałe dwa zespoły ścisłej czołówki. Dreman Opole Komprachcice 3:1 pokonał Red Devils Chojnice, a Constract Lubawa 8:2 Red Dragons Pniewy.

Niespodziewanej porażki w Lęborku z LSSS-em Team doznał GI Malepszy Futsal Leszno. Pościg gości za czołówką ligi został zatrzymany.

Wyniki niedzielnych meczów 14. kolejki:

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice 5:2 (2:1) Biel 6', Ferreira 9, Kubik 31', Budniak 34', 37' - Pegacha 5', Mrowiec 34'

LSSS Team Lębork - GI Malepszy Futsal Leszno 4:3 (3:2) Gomes 2', 2', 37', Lange 11' - Olszak 11', Kąkol 20', Douglas 26'

Dreman Opole Komprachcice - Red Devils Chojnice 3:1 (1:0) Lutecki 14', 25', Grzywa 33 - Laskowski 24'

Constract Lubawa - Red Dragons Pniewy 8:2 (2:1) Raszkowski 12', 33', Luan 14', 39', Lucas 26', 36', Silva 32', Grubalski 37' - Storożuk 4', Błaszyk 39'

Spotkania 15. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy już w kolejny weekend. Później liga uda się niemal na dwumiesięczną przerwę. Mecze ostatniej serii rozgrywanej w 2021 roku można będzie zobaczyć na platformie WP Pilot.