Mistrz pokazał siłę. "Mentalnie nas to nie podłamało"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała

Chwilę przed półmetkiem rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy na pozycję lidera wrócił mistrz Rekord. Bielszczanie pokonali Piasta Glwice i zepchnęli rywala z 1. pozycji. - To nie koniec rundy - przestrzegł trener mistrzów Polski.

Mistrz Polski Rekord szybko zniwelował straty do lidera STATSCORE Futsal Ekstraklasy Piasta Gliwice. Najpierw wygrał w zaległym meczu w Chorzowie z Clearexem, a następnie we własnej hali pokonał zespół prowadzący do tej pory w tabeli i wskoczył na 1. miejsce w lidze.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Rekord Bielsko-Biała musiał się sporo namęczyć, aby pokonać gliwiczan 5:2. - Gratuluję drużynie, że pokazała charakter. Wiedzieliśmy, że chcemy wygrać i to zrobiliśmy. W 1. połowie zagraliśmy bardzo dobrze. To Piast strzelił pierwszego gola. Mentalnie nas to nie podłamało. Zespół szybko odpowiedział rywalom - powiedział trener gospodarzy Jesus Lopes Garcia w rozmowie z tv.futsalekstraklasa.pl.

Zdaniem zawodnika Rekordu Pawła Budniaka o triumfie jego zespołu zadecydowały detale. - Znaliśmy atuty Piasta. Pomimo tego napsuli nam sporo krwi i pokazali, że nieprzypadkowo walczą z nami o mistrzostwo Polski. To był wyrównany mecz. Mieliśmy więcej jakości i wykorzystaliśmy błędy Piasta, na które byliśmy przygotowani - powiedział.

Do końca pierwszej rundy pozostał jeszcze jeden mecz. Rekord jest faworytem w ostatnim w 2021 roku meczu w Białymstoku z MOKS-em Słoneczny Stok. - Musimy być skoncentrowani. Wiemy, że Piast jest cały czas tuż za nami i czeka na nasz błąd. Na pewno nie odpuszczą. Tak będzie też w rundzie rewanżowej - przestrzegł szkoleniowiec bielszczan.

15. kolejka rozegrana zostanie w sobotę i niedzielę. Spotkania można oglądać na platformie WP Pilot.