Co dalej z trenerem Cracovii? Są nowe informacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Faerjestad Karlstad/Champions Hockey League / Na zdjęciu: Rudol Rohacek
Getty Images / Faerjestad Karlstad/Champions Hockey League / Na zdjęciu: Rudol Rohacek
zdjęcie autora artykułu

W ostatnich dniach w kuluarach coraz głośniej mówiło się o tym, że dojdzie do zmiany na stanowisku trenera Comarch Cracovii. Najnowsze informacje są zgoła odmienne - otóż Rudolf Roháček ma wciąż prowadzić ekipę "Pasów" i mocno ją przebudować.

W tym artykule dowiesz się o:

Rudolf Roháček przejął trenerski ster w Comarch Cracovii 10 listopada 2004 roku. 60-letni Czech jest najdłużej pracującym hokejowym szkoleniowcem w Polskiej Hokej Lidze i prawdopodobnie również w całej Europie.

Za jego czasów "Pasy"wywalczyły siedem złotych medali, cztery srebrne oraz dwa brązowe. Krakowianie zdobyli też trzy Puchary i trzy Superpuchary Polski. W poprzednim sezonie ekipa z Siedleckiego – jako pierwsza w Polsce – sięgnęła po Puchar Kontynentalny.

W ostatnich sześciu latach ekipa spod Wawelu nie potrafiła sięgnąć po złoty medal. Nie pomagały w tym ani solidny i jeden z najwyższych w lidze budżetów, ani głośne transfery.

W sezonie 2022/2023 zespół prowadzony przez Czecha na polskim podwórku zawiódł. Sromotnie przegrał mecz o Superpuchar Polski (1:7), odpadł z półfinale Pucharu Polski, a w półfinale play-off Polskiej Hokej Ligi przegrał z GKS Katowice 3:4.

Nie da się ukryć, że trener Roháček cieszy się sporym zaufaniem właściciela klubu Janusza Filipiaka, który przynajmniej na razie nie zamierza rozstawać się ze szkoleniowcem pomimo tego, że zespół nie sięgnął po upragnione złoto. Wszystko w tej kwestii powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Czytaj także: Historyczny gol bramkarza wspomógł potrzebujące dzieci Licencje tylko dla klubów walczących ze zmianami klimatu

ZOBACZ WIDEO: Oceniamy reprezentację Polski pod Santosem. Wymownie o Lewandowskim - Z Pierwszej Piłki #35

Źródło artykułu: HOKEJ.NET