Smutna prawda o polskim hokeju. "Związek jest bankrutem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dominik Paś
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dominik Paś
zdjęcie autora artykułu

Choć reprezentacja Polski osiągnęła największy sukces od dwóch dekad, to sytuacja hokeja w naszym kraju jest dramatyczna. Prezes PZHL Mirosław Minkina w rozmowie z Interią przyznał, że federacja ma duże problemy finansowe.

W tym artykule dowiesz się o:

Hokej w naszym kraju ma swoje pięć minut. Reprezentacja Polski w świetnym stylu awansowała do elity i w przyszłym roku będzie rywalizować w gronie najlepszych drużyn świata. To gigantyczny sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę kondycję tego sportu nad Wisłą.

Do najlepszych nam daleko. Ligowe rozgrywki są transmitowane przez telewizję tylko w końcowej fazie, a i tak przed telewizory nie przyciągają zbyt wielu widzów. Do tego z problemami zmaga się związek, a jeszcze kilka lat temu zawodnicy odmawiali gry dla Biało-Czerwonych.

Z finansowymi trudnościami PZHL zmaga się nadal. Obecnie finansowanie możliwe jest poprzez Polski Komitet Olimpijski. Zawodnicy za sukces nie mogą otrzymać premii.

- Związek jest bankrutem, więc trudno mówić o premiach. Walczymy ewentualnie o jakieś nagrody z firm zewnętrznych - powiedział prezes PZHL, Mirosław Minkina. Liczy on, że dzięki awansowi do MŚ Elity sytuacja się odmieni.

- Do zrobienia jest generalnie sporo, bo zawodnicy powinni dostawać też regularne wynagrodzenie, a obecnie dostają kieszonkowe na kawę. Grając w elicie, chcemy to ustabilizować. Dajemy sobie na to ten rok - dodał Minkina.

Czytaj także: Niezwykły rekord Szwajcarów. Szalony mecz Niemców z Duńczykami Kanada na piątkę. Cenne wygrane gospodarzy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty