Polska straci wielki talent? 16-latka chce nam podebrać inna reprezentacja

Wiele wskazuje na to, że utalentowany 16-letni hokeista Patryk Zubek zdecyduje się reprezentować Słowację. Informacje na ten temat podają media z tego kraju. Trener kadry U-18 ma jednak nadzieję, że Zubek będzie grał dla Polski.

Adrian Hulbój
Adrian Hulbój
Na zdjęciu Patryk Zubek Facebook / Patryk Zubek / Na zdjęciu Patryk Zubek
Patryk Zubek swoje pierwsze hokejowe kroki stawiał w MMKS-ie Podhale Nowy Targ. Dwa lata temu wraz z rodziną zdecydował się jednak kontynuować swoją karierę w Słowacji. 16-latek od dwóch lat występuje w zespole HC Bańska Bystrzyca.

Zubek radzi sobie znakomicie na poziomie juniorskiej ekstraligi. 16-letni obrońca zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Jak do tej pory uzbierał 26 punktów, na które złożyło się 5 goli i 21 asyst. Mimo młodego wieku, dysponuje już znakomitymi warunkami fizycznymi, mierząc 190 centymetrów.

Znakomita postawa 16-letniego hokeisty została dostrzeżona przez przedstawicieli Słowackiego Związku Hokeja na Lodzie. Według spekulacji pojawiających się w mediach naszych południowych sąsiadów, Zubek może wkrótce zagrać dla tej kadry.

- Jego (Patryka Zubka - przyp. red) występy nie umknęły uwadze przedstawicieli Słowackiego Związku Hokeja na Lodzie. Już pojawiają się spekulacje, że związek pracuje nad przyznaniem mu słowackiego obywatelstwa - mówił słowacki dziennikarz Marian Michalovsky, cytowany przez portal Hokej.net.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zachwyca nawet na emeryturze. "Piękna"

Oczywiście, utalentowany hokeista jest też pod czujną obserwacją polskich kadr młodzieżowych. Ostatni raz w narodowych barwach zaprezentował się w grudniu ubiegłego roku w trakcie starcia kadry U-18 z Węgrami. Portal Hokej.net, powołując się na informacje otrzymane od trenera młodzieżówki Andrieja Gusowa podaje, że Zubek był powoływany na zgrupowania reprezentacji U-18 w sierpniu i listopadzie. 16-latek jednak odmówił, tłumacząc się walką o miejsce w składzie klubu.

Trener młodych hokeistów przyznał również, że Zubek otrzyma powołanie na grudniowe zgrupowanie kadry. 16-latek nie weźmie jednak w nim udziału, skupiając się na formalnościach związanych z otrzymaniem słowackiego obywatelstwa. Co prawda Zubek i jego rodzina nie odnieśli się do tych informacji, jednak trener reprezentacji U-18 nie wyklucza takiego scenariusza.

- Może chłopak chce grać na najwyższym poziomie i w lepszej kadrze. Powinien nam o tym powiedzieć, że stara się o obywatelstwo Słowacji i chce grać dla nich. Ale w naszych rozmowach z ojcem nie było o tym mowy - mówił Gusow.

Trener reprezentacji U-18 przyznał również, że strata tak utalentowanego zawodnika byłaby dużym ciosem dla całego polskiego hokeja. Z tego powodu sztab kadry i przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie starają się przekonać 16-latka, by zdecydował się występować dla Polski.

Czytaj też:
Petr Cech wypożyczony. Powalczy o mistrzostwo
Furtka dla Rosji i Białorusi przed igrzyskami

Czy Patryk Zubek będzie grał w reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×