Skandal w Katowicach. Doszło do spięcia zawodników z kibicami [WIDEO]

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas meczu Tauron Hokej Ligi pomiędzy GKS-em Katowice i Comarch Cracovią (7:2). Pomiędzy kibicami gospodarzy i rezerwowymi gości doszło do konfrontacji. Krakowski klub złożył protest do władz ligi.

Łukasz Witczyk
spięcie pomiędzy kibicem GKS-u i ławką Cracovii YouTube / hokej.net / Na zdjęciu: spięcie pomiędzy kibicem GKS-u i ławką Cracovii
Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem mistrzów Polski. GKS Katowice był bezkonkurencyjny i rozbił Comarch Cracovia aż 7:2. Jednak więcej niż o wyniku mówi się o tym, co wydarzyło się w końcówce pierwszej tercji spotkania Tauron Hokej Ligi.

Jak informuje portal hokej.net, w 17. minucie Mateusz Michalski zdobył czwartą bramkę dla GKS-u. Po tym golu między rezerwowymi zawodnikami Cracovii a kibicami GKS-u doszło do konfrontacji. Sytuacje można zobaczyć poniżej.

"Ciężko wskazać, która ze stron i jakimi zachowaniami mogła przyczynić się do eskalacji napięcia" - czytamy w serwisie. W transmisji z meczu widać było jednego z kibiców GKS-u, który dąży do konfliktu z łatką gości. Następnie przechyla się przez pleksę i wykonuje uderzenie ręką - najprawdopodobniej w kierunku kierownika drużyny Cracovii, Sebastiana Witkowskiego.

Sytuację próbował załagodzić kierownik GKS-u Kamil Berggruen, który zaapelował do kibiców o zaprzestanie takich zachowań. Krakowianie nie chcieli więcej wychodzić na lód i groził im za to walkower. Postanowili zjechać do szatni, a sędziowie zarządzili 15-minutową przerwę.

Wiadomo, że krakowski klub wystosował do władz ligi protest przeciwko całej sytuacji.