Zwycięstwo oświęcimian mimo oporu - relacja z meczu TKH Nesta Toruń - Aksam Unia Oświęcim

Aksam Unia Oświęcim mimo problemów na toruńskim lodzie, ostatecznie pokonała TKH Nestę 4:2. Decydującą bramkę, już po wycofaniu toruńskiego bramkarza zdobył Tomasz Połącarz.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania zawodnicy obu zespołów popełniali sporo błędów, takich jak straty krążków przed linią środkową. Ponadto oświęcimianie dużo faulowali w tym okresie gry. - Mamy kilka rozwiązań na grę w osłabieniu i, jak widać, wychodzi to nam bardzo dobrze - mówił po meczu w rozmowie z Nowościami Alesz Flaszar, szkoleniowiec Unii. Z bramki w pierwszej tercji cieszyli się jednak zawodnicy z północnej Polski. W 19 minucie wyszli oni na kontratak, akcję strzałem zakończył Przemysław Bomastek i kibice wychodząc na pierwszą przerwę mogli liczyć na sprawienie niespodzianki przez swoich ulubieńców.

Nie mogli tego jednak powiedzieć po drugich dwudziestu minutach. Najpierw błąd Bartłomieja Bomby w wyprowadzeniu krążka wykorzystał Mariusz Jakubik i w sytuacji sam na sam pokonał Bartosza Stepokurę, a pod koniec tercji grę w przewadze skutecznie zakończył Wojciech Wojtarowicz.

Będący w gorzej sytuacji w tym spotkaniu gospodarze nie dawali jednak za wygraną i w trzeciej tercji ruszyli do ataków. Przyniosło to efekt i Zbigniew Szydłowski po strzale pod poprzeczkę Jarosława Dołęgi wyjmował krążek z bramki po raz drugi. Torunianie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. W 55 minucie po podaniu Tomasza Połącarza bramkę zdobył Miroslav Javin i trener Tomasz Rutkowski zdjął bramkarza. Przyniosło to skutek odwrotny do zamierzonego. Do pustej bramki trafił Połącarz i Aksam Unia Oświęcim mogła cieszyć się z wywiezienia z Torunia trzech punktów.

TKH Nesta Toruń - Aksam Unia Oświęcim 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
1:0 - Przemysław Bomastek (Jarosław Dołęga, Bartłomiej Bomba) 19'
1:1 - Mariusz Jakubik 24'
1:2 - Wojciech Wojtarowicz (Mariusz Jakubik, Waldemar Klisiak) 36' 5/4
2:2 - Jarosław Dołęga (Zoltan Kubat, Bartłomiej Bomba) 47'
2:3 - Miroslav Javin (Tomasz Połącarz) 55'
2:4 - Tomasz Połącarz 59' (do pustej bramki)

TKH Nesta: Stepokura - Chrzanowski, Kubat (2), Bomastek, Bomba, Dołęga - Koseda, Buril, Kuchnicki, Winiarski, Marmurowicz - Talaga, Lidtke, Minge, Chyliński (4), Wieczorek.

Aksam Unia: Szydłowski - Gallo (2), Kowalówka, Wojtarowicz, Jakubik (2), Klisiak (4) - Javin (2), Cinalski (4), Modrzejewski, Stachura, Buczek (2) - T.Połacarz (2), Obstarczyk, Sękowski, Adamus, Szewczyk.

Kary: TKH Nesta - 8 min, Aksam Unia - 18 min.