Zagrali bo musieli - relacja z meczu HC GKS Katowice - Orlik Opole

W ostatnim spotkaniu sezonu regularnego drużyna katowickiego GKS-u przed własną publicznością pokonała Orlika Opole 7:1, nie dając przyjezdnym żadnych złudzeń na korzystny dla nich rezultat.

Krzysztof Sowiński

Pierwsza odsłona tego spotkania rozpoczęła się od szybkich akcji jednej i drugiej drużyny, jednak z upływem czasu mecz stawał się coraz bardziej chaotyczny. Już w 6. minucie spotkania Sławomir Wieloch otworzył wynik spotkania. Po tym trafieniu gospodarze grali bardziej zachowawczo, a okazji na kolejne bramki szukali w kontrach. Wynik tercji na 2:0 w 17. minucie ustalił Tomasz Cichoń.

W drugiej tercji gospodarze spuścili z tonu i nie forsowali zbytnio tempa, a podobną taktykę przyjęli zawodnicy Orlika. Na 3:0 podwyższył Marcin Frączek, a kilka minut później Cichoń urwał się obrońcą gości i w sytuacji sam na sam umieścił krążek pod poprzeczką bramki Jarosława Nobisa, który kilkadziesiąt sekund później po raz piąty zmuszony był do kapitulacji po strzale Petra Jurcy. Ostatniego gola dla miejscowych w tej tercji zdobył Jakub Lustinec, natomiast jedynego gola dla Orlika w 34. minucie zdobył Sebastian Szydło.

Trzecia część tego widowiska mogła w ogóle się nie odbyć bowiem żadna z drużyn nie kwapiła się do ataków, a katowiczanie szanowali krążek. Jedyną bramkę w tej tercji zdobył kapitan HC GKS-u Katowice Robert Grobarczyk.

Po słabym spotkaniu gospodarze pewnie zainkasowali kolejne trzy punkty, natomiast sam mecz odbył się tylko dlatego, bo... musiał się odbyć. Obie drużyny snuły się na lodzie jakby od niechcenia. Jednak pozostaje pytanie czy to oszczędzanie sił przed play-off czy też może już zmęczenie sezonem?

HC GKS Katowice - Orlik Opole 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)
1:0 - Sławomir Wieloch (Pavel Urban) 6'
2:0 - Tomasz Cichoń 17' 5/4
3:0 - Marcin Frączek (Jakub Lustinec) 22'
4:0 - Tomasz Cichoń (Sławomir Wieloch) 27'
5:0 - Petr Jurca (Marcin Frączek) 28'
6:0 - Jakub Lustinec (Robert Grobarczyk) 31'
6:1 - Sebastian Szydło (Bartosz Słowik) 34'
7:1 - Robert Grobarczyk (Jakub Lustinec) 51' 4/3

HC GKS: Maza (Goj) - Urban, R. Sobała, Wieloch, Cichoń, Krzysztofik - Urbańczyk, Jurca, Grobarczyk (2), Frączek (2), Lustinec - Hercog, Peksa, Krzesak, Pidło, Bernaś - G. Sobała (2), Rasikoń, Belica, Kozłowski.

Orlik:Nobis (Szatkowski) - Błaszkow, Bychawski (4), Waluszek, Korzeniowski, Hedberg - Resiak, Stopiński(2), Siwiak, Kosidło, Sznotuła - Zwierz, Kaim, Słowik (2), Cwykiel - Sordon, Hirsz, Frańczak, Szydło, Wacławczyk (2).