MŚ w hokeju: Włosi na wylocie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Reprezentacja Francji bliżej pozostania w hokejowej elicie. W swoim pierwszym meczu o utrzymanie Francja pokonała Włochy 2:1. Honorowe trafienie dla Włoch zdobył w 52. Minucie Michele Strazzabosco. W niedzielę odbędą się kolejne mecze. Francja zagra z USA, natomiast Włosi zmierzą się z Kazachami.

W tym artykule dowiesz się o:

Bardzo krótko trzeba było czekać na pierwsze skuteczne trafienie w spotkaniu. W piątej minucie wynik meczu otworzyli Francuzi, którzy wyszli na jednobramkowe prowadzenie za sprawą Baptiste Amar, który zamienił na gola dokładne podanie od Stephane Da Costa. Był to pierwszy celny strzał francuzów na bramkę.

Dalsza część spotkania to niemoc strzelecka Włochów, którzy tylko w pierwszej połowie oddali dziewięć celnych strzałów, z których żaden nie znalazł drogi do siatki. Ta niemoc hokeistów z Apenin trwała także w drugiej odsłonie, w której nie ujrzeliśmy ani jednego gola. Włosi oddali jedenaście strzałów na bramkę przeciwnika, czyli prawie dwa razy tyle co Francuzi, którzy strzelali sześciokrotnie.

Zaraz na początku decydującej odsłony Francuzi prowadzili już 2:0. W 44. minucie Francja wykorzystała grę w liczebnej przewadze, a do sieci trafił tym razem Laurent Gras. Po zdobyciu kontaktowego gola przez Michele Strazzabosco w 52. minucie emocje rozpoczęły się na nowo. Jednakże wraz z upływającym czasem szanse Włochów na doprowadzenie do dogrywki malały. W końcówce włoski trener zdecydował się ściągnąć bramkarza, ale nawet gra w przewadze jednego zawodnika w polu i przyniosła oczekiwanego rezultatu i Francuzi zasłużenie wygrali 2:1.

Włochy - Francja 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

0:1 - Baptiste Amar (Stephane Da Costa, Pierre Edouar Bellemare) 5'

0:2 - Laurent Gras (Kevin Hecquefeuille, Pierre Edouar Bellemare) 44' PP

1:2 - Michele Strazzabosco (Christian Borgatello) 52' PP

Włochy: Bellissimo - Helfer, Borgatello, Ramoser, Ansoldi, Fontanive - Strazzabosco, Plastino, Scandella, Egger, Souza - Johnson, De Marchi, De Bettin, Iannone, Margoni – Marchetti, Zisser, Oberrauch, Parco, DeToni.

Francja: Lhenry - Bachet, Amar, Y. Treille, Meunier, S. Treille - Auvitu, Besch, S.Da Costa, Lussier, Bellemare - Quessandier, Roussel, Tardif, Raux, Hecquefeuille - Igier, Lamperier, Henderson, Gras.

Kary: Włochy - 6 min., Francja - 8 min.

Strzały na bramkę: Włochy - (9, 11, 8), Francja - (5, 6, 11).

Sędziowali: Tom Laaksonen (Finlandia), Thomas Sterns (USA) oraz Thomas Gemeinhardt (Niemcy), Konstantin Gordenko (Rosja).