Ustrzelili dziesiątkę - relacja z meczu JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk

JKH GKS Jastrzębie odniósł kolejne bardzo wysokie zwycięstwo na własnym lodowisku. Tym razem z bagażem bramek wyjeżdżają z Jastrzębia-Zdroju hokeiści Stoczniowca Gdańsk, którzy we wtorkowym spotkaniu Pucharu Polski stracili aż dziesięć goli, strzelając zaledwie dwa.

Mariusz Wójcik

Dziewięciu minut i jedenastu sekund potrzebowali jastrzębianie, by zupełnie rozbić rywala strzelając Stoczniowcowi cztery gole. Festiwal strzelecki gospodarzy rozpoczęli ex-gdańszczanie. W drugiej minucie krążek do siatki skierował Milan Furo, który przed tym sezonem wzmocnił Jastrzębie. Z kolei w 5. i 9. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Maciej Urbanowicz, który zmienił barwy Stoczniowca na JKH rok temu. Minutę po drugim trafieniu Urbanowicza krążek znów zatrzepotał w siatce. Autorem kolejnego trafienia dla JKH był Arkadiusz Kąkol. po golu młodego wychowanka JKH nastąpiła zmiana bramkarzy w ekipie przyjezdnych. Zupełnie bezradnego Sylwestra Solińskiego zmienił Przemysław Odrobny. Zmiana w bramce okazała się słuszna, bowiem w pierwszej odsłonie więcej goli już nie padło.

Jednak patrząc na dyspozycję strzelecką jastrzębian kolejne gole były tylko kwestią czasu. W drugiej odsłonie popis swoich umiejętności dali defensorzy JKH GKS. Jako pierwszy skutecznie przymierzył Daniel Galant, strzelając w 25. minucie w samo okienko. Cztery minuty później z prezentu gdańskiej defensywy skorzystał Patrik Rimmel, który podwyższył na 6:0. Galantowi i Rimmelowi pozazdrościł Adrian Labryga, który indywidualną akcję wykończył precyzyjnym uderzeniem z backhandu, zapalając tym samym po raz siódmy czerwoną lampkę nad bramką Stoczniowca. Ten gola wyraźnie podrażnił przyjezdnych, którzy w ostatniej minucie drugiej odsłony strzelili swojego pierwszego gola. Do protokołu sędziowskiego "wpisał" się Aron Chmielewski.

Tuż po wznowieniu gry w trzeciej odsłonie gdańszczanie zdołali zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do pięciu goli. Bramkę na 2:7 zdobył w 42. minucie Jan Steber. To trafienie okazało się jednak wszystkim, na co wtorkowego wieczoru mogli sobie pozwolić przyjezdni. Od 47. minuty jastrzębianie prowadzili już 8:2. Pojedynek oko w oko z Przemysławem Odrobnym wygrał wtedy Rafał Bernacki, który pokonał golkipera strzałem po lodzie. W 55. minucie krążek znalazł drogę do bramki po uderzeniu innego wychowanka jastrzębskiego zespołu, Mateusza Danieluka. Wisienką na torcie wtorkowego pojedynku okazał się jednak ostatni gol miejscowych. Na dwie minuty i dziesięć sekund przed końcową syreną sam na sam z bramkarzem znalazł się Richard Kral, który w swoim świetnym stylu nie dał najmniejszych szans Odrobnemu, ustalając wynik meczu na 10:2 dla JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 10:2 (4:0, 3:1, 3:1)
1:0 - Milan Furo (Bartosz Dąbkowski) 2'
2:0 - Maciej Urbanowicz (Bartosz Dąbkowski) 5'
3:0 - Maciej Urbanowicz (Milan Furo) 9'
4:0 - Arkadiusz Kąkol (Richard Bordowski) 10'
5:0 - Daniel Galant (Rafał Bernacki) 25'
6:0 - Patrik Rimmel 29'
7:0 - Adrian Labryga (Richard Bordowski) 39'