KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Po posiedzeniu Zarządu PZHL: Nadal trzech obcokrajowców w zespole

Przed środowym towarzyskim spotkaniem hokejowych reprezentacji Polski i Francji na posiedzeniu spotkał się Zarząd PZHL. Podjął on decyzję bardzo ważną dla pierwszoligowych zespołów, dotyczącą maksymalnej liczby obcokrajowców oraz zawodników uznawanych za krajowych w składzie.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

W środę 31 sierpnia na jastrzębskim lodowisku Jastor, przed towarzyskim meczem Polska-Francja, odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, na którym podjęto następujące decyzje:

- Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZHL odbędzie się 26 maja 2012 roku w Warszawie.

- Posiedzenie Rady Związku odbędzię się 22 listopada 2011 roku w Warszawie.

- W związku z wejściem w życie nowej ustawy o sporcie Zarząd powołał Zespół ds. zmian w statucie PZHL, w skład którego weszli: Rafał Wysocki, Bogdan Terlecki i Marek Bykowski.

- Zarząd PZHL utrzymał liczbę obcokrajowców w I lidze na poziomie z sezonu 2010/11. W sezonie 2011/12 w drużynie I ligi może występować trzech zawodników zagranicznych oraz trzech obcokrajowców uznanych za zawodników krajowych zgodnie z Par. 14 Postanowień Wspólnych PZHL.

Dzięki ostatniej decyzji pierwszoligowe zespoły, podobnie jak drużyny występujące w PLH, będą mogły posiadać w składzie trzech obcokrajowców oraz trzech zawodników zagranicznych uznawanych za krajowych. Przypomnijmy, że przepis ten wzbudził protesty HC GKS Katowice, według pierwotnego pomysłu PZHL w regulaminie pierwszoligowych rozgrywek zapisano, że na tym poziomie nie mogą występować obcokrajowcy, dopuszczono jedynie grę trzech hokeistów uznawanych za krajowych.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PZHL / inf. własna
Komentarze (2)
 • przemek Zgłoś komentarz
  to sprawia że hokej jest sportem amatorskim brak wolności zatrudniania godzi w statut UE i krajów stowarzyszonych z UE . jestem za tym by okreslić min liczbę Polaków oraz tyle ile chce
  Czytaj całość
  zawodników polskiego pochodzenia i naturalizowanych tyle ile chce drużyn młodzieżowych i satelickich oraz baz klubowych oraz okreslic minima.potrzebna by była promocja że klub który dba o interesy reprezentacji w 100% nie spadnie z plh.
  • stoczniowiec Zgłoś komentarz
   hokej upada w Polsce wraz z każdym rokiem. Lepiej zapewnić klubom w miarę dobre finansowanie i pomagać drużynom
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×