NHL: 10 z rzędu zwycięstwo Anaheim Ducks!

Po fatalnym początku sezonu w wykonaniu zespołu z Anaheim niema ani śladu. "Kaczory" rozbiły minionej nocy Arizona Coyotes i pną się w górę konferencji Zachodniej.

Rafał Lichowicz
AFP

Wynik meczu w Gila River Arena został rozstrzygnięty już po dwóch tercjach, w których Anaheim Ducks strzeliło gospodarzom pięć goli. Dla podopiecznych Bruca Boudreau była to 10. wygrana z rzędu i najdłuższa tego typu seria w obecnym sezonie.

"Kaczory" po zwycięstwie z Arizona Coyotes zrównały się w liczbie punktów z liderem dywizji Pacyficznej - Los Angeles Kings. Na Zachodzie więcej punktów mają tylko St. Louis Blues, Dallas Stars i Chicago Blackhawks. Warto dodać, iż ekipa z Anaheim rozpoczęła sezon serią 9 porażek w 10 kolejnych meczach.

Wspomniany zespół z Chicago po dwóch prestiżowych wygranych z Washington Capitals i Detroit Red Wings uległ na wyjeździe Boston Bruins 2:4. "Niedźwiadki" do zwycięstwa poprowadzili zdobywcy dwóch goli i asyst Patrice Bergeron i Brad Marchand.

W najciekawszym meczu na Wschodzie NHL Pittsburg Penguins rozbili przed własną publicznością New York Rangers 4:1. Zespół z Consol Energy Center dobił przyjezdnych w niecałe dwie minuty przed końcem drugiej tercji strzelając trzy kolejne bramki.

Szukający kontaktowego trafienia nowojorczycy stracili ostatniego gola do pustej bramki po uderzeniu Phila Kessela. Zespół z Pittsburga dzięki wygranej utrzymał miejsce gwarantujące grę w play-off. New York Rangers pozostali na trzeciej pozycji konferencji Wschodniej.