NHL: 500-setny gol Mariana Hossy pomógł wygrać Chicago

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Z dwunastu rozegranych spoktań NHL minionej nocy najwięcej bramek padło w United Center, gdzie miejscowi Blackhawks pokonali Philadelpia Flyers 7:4. Jubileuszowe trafienie zaliczył w tym meczu Marian Hossa.

Bramka Słowackiego weterana w 6. minucie drugiej tercji dała gospodarzom meczu w Chicago czterobramkowe prowadzenie. Dla 37-letniego Mariana Hossy, który debiutował w NHL w 1997 roku, był to 500-setny gol w karierze. Słowak jest 44. hokeistą, który osiągnął tę granicę w historii NHL.

Blackhawks mimo wysokiego prowadzenia, w dziecinny sposób roztrwonili swoją przewagę w odstępie niecałych sześciu minut. W końcówce drugiej tercji dla Flyers trafił Matt Read, który powtórzył swój wyczyn tuż po wznowieniu gry. W ciągu kolejnych trzech minut goście trafili jeszcze dwa razy i było już 4:4.

W ostatnich dziesięciu minutach z pomocą dla Chicago pospieszył rosyjski zaciąg. Dwa gole Artema Anisimova i jeden Artemi Panarina zdecydowały o zwycięstwie mistrzów z sezonu 2015.

Zaskakująco wysokiej porażki doznali aktualni mistrzowie NHL z Pittsburgha, którzy ulegli na wyjeździe Montreal Canadiens 0:4. Duża w tym zasługa bramkarza gospodarzy Ala Montoyi, który zaliczył pierwsze czyste konto, wyłapując 36 strzałów "Pingwinów".

Pierwszoplanową postacią swojego zespołu był także bramkarz Washington Capitals, Philipp Grubauer, który zachował czyste konto w wygranym 3:0 meczu z Colorado Avalanche. Swoją pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył Aleksander Owieczkin, który otworzył wynik spotkania w Verizon Center.

Tampa Bay Lightning i Vancouver Canucks pozostają jedynymi niepokonanymi zespołami w lidze. "Błyskawice" pokonały minionej nocy Florida Panthers w dramatycznych okolicznościach po rzutach karnych. Remis w regularnym czasie gry uratował dla Tampy, Steven Stamkos, który trafił na 6 sekund przed końcową syreną.

Meczu w regulaminowych 60 minutach nie potrafią wciąż rozstrzygnąć Canucks. Na Rogers Arena polegli tym razem St. Louis Blues, którzy przyjechali do Vancouver z kompletem trzech zwycięstw. Gola decydującego o wygranej gospodarzy zdobył w 62. minucie Henrik Sedin.