NHL: Rangers wytrzymali nawałnicę w Filadelfii

New York Rangers mimo porażki w ostatniej tercji 0:2, pokonali w wyjazdowym meczu Philadelfia Flyers 3:2. Była to siódma wygrana nowojorczyków poza domem.

Rafał Lichowicz
AFP

Mecz w hali Wells Fargo Center rozpoczął się lepiej dla podopiecznych Alaina Vigneaulta, którzy prowadzili po 15. minutach 2:0 po golach Dereka Stepana i Matta Puempela. W drugiej tercji trzeciego gola dla Rangers dołożył Kevin Hayes.

Gospodarze mimo licznych strzałów na bramkę, nie potrafili zmusić do kapitulacji Henrika Lundvista. Szwed został pokonany dopiero w ostatniej części meczu.

W 42. minucie celnym uderzeniem akcję Flyers wykończył Chris VandeVelde. Na dwie minuty i 4 sekundy przed końcową syreną gola kontaktowego zdobył Shayne Gostisbehere.

Nowojorczycy do końca wytrzymali napór gospodarzy, którzy w samej trzeciej tercji uderzali celnie na bramkę aż 21 razy. Dzięki wygranej Rangers zostali drugą siłą ligi. Lepsi o jeden punkt są tylko Montreal Canadiens