NHL: sensacyjna porażka kończy serię Capitals. Historyczna asysta Joe Thorntona

Dallas Stars zwyciężając w wyjazdowym spotkaniu z Washington Capitals przerwali trwającą piętnaście meczów serię wygranych stołecznego zespołu w Verizon Center. Do historii NHL trafił Joe Thornton, który przysłużył się wygranej Sharks z Jets.
Rafał Lichowicz
AFP

Washington Capitals pozostawali niepokonani przed własną publicznością od początku 2017 roku. Ostatnią porażkę z New Jersey Devils (1:2) odnieśli 30 grudnia. Przed meczem z Dallas Stars rywal nie wydawał się szczególnie trudny dla podopiecznych Barry'ego Trotza.

Gwiazdy z Teksasu zagrały jednak świetnie prowadząc w połowie meczu 3:0 po golach Devina Shore'a, Radka Faksy i Jasona Spezzy. Capitals próbowali ratować wynik po kolejnych trafieniach Nicklasa Backstroma i T.J. Oshie.

Dallas wytrzymali jednak napór mając w bramcę broniącego świetnie Kari Lehtonena, który zakończył mecz z 42 udanymi interwencjami. Rezultat w samej końcówce ustalił strzałem do pustej bramki Patrick Sharp.

W potyczkach innych zespołów Konferencji Wschodniej New York Rangers wygrali po dogrywce z Tampa Bay Lighning. Bohaterami nowojorczyków zostali strzelec decydującego gola w dogrywce Mika Zibanejad oraz Antti Raanta, który obronił 38 strzałów Błyskawic.

Rangers dzięki wygranej zbliżyli się na dwa punkty do wyprzedzających ich w tabeli Pittsburgh Penguins i Columbus Blue Jackets. Washington Capitals mimo porażki utrzymali siedmiopunktową przewagę nad dwoma w/w zespołami.

W spotkaniu zespołów Konferencji Zachodniej San Jose Sharks pokonali na wyjeździe Winnipeg Jets 3:2. Rekiny wygrały w MTS Centre prawie 24 godziny po tym jak ulegli w prestiżowym meczu Minnesota Wild 1:3.

Dwie bramki dla Sharks zdobył Joe Pavelski. Gwiazdą wieczoru był jednak Joe Thornton, który asystując przy drugim trafieniu Pavelskiego zaliczył tysięczną asystę w NHL. Thornton został trzynastym hokeistą w historii, który sięgnął tej bariery.