W Norwegii rozegrano najdłuższy mecz w historii hokeja

Ćwierćfinałowy mecz fazy play-off pomiędzy norweskimi zespołami Storhamar Hockey a Sparta Sarpsborg przeszedł do historii jako najdłuższy w tej dyscyplinie sportu.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / Fredrik Olastuen

Spotkanie zaczęło się w niedzielę (12 marca) o godz. 18:00, a skończyło w poniedziałek (13 marca) o godz. 2:30. Storhamar Hockey potrzebował aż ośmiu dogrywek, aby pokonać Spartę Sarpsborg 2:1 i objąć prowadzenie w całej serii 3:2. Gospodarze potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa do awansu do półfinału fazy play-off norweskiej Get-ligaen.

Cały mecz trwał aż 217 minut i 14 sekund. Wówczas to zwycięskiego gola strzelił Joakim Jensen. - To bez wątpienia najdłuższy mecz, jaki kiedykolwiek rozegrałem. Jest już prawie 3 nad ranem, dlatego dobrze będzie powrócić do domu i położyć się do łóżka - powiedział 29-letni hokeista.

- Już od piątej dogrywki odczuwałem kurcze. Dostarczano nam pożywienie i w ciągu całego spotkania zjedliśmy aż trzy posiłki - dodał Jensen. Gospodarze oddali 95 celnych strzałów na bramkę Sparty i zdobyli dwa gole. Goście pokonali bramkarza Storhamaru tylko raz, choć w sumie oddali 93 strzały.

Mecz Storhamar Hockey - Sparta Sarpsborg pobił 84-letni rekord należący do występujących wówczas w NHL drużyn Detroit Red Wings i Montreal Maroons.