Koronawirus. Trzech reprezentantów Polski zakażonych! Kolejni czekają na wyniki testów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: polscy hokeiści
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: polscy hokeiści
zdjęcie autora artykułu

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w reprezentacji Polski. Do Damiana Kapicy dołączyło dwóch kolejnych zawodników. Pozostali czekają na wyniki testów.

W tym artykule dowiesz się o:

Kadra polskich hokeistów przez kilka ostatnich dni trenowała w Warszawie, gdzie odbyło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Po jego zakończeniu Damian Kapica wrócił do swojego austriackiego klubu.

Tam przeszedł test na koronawirusa. Badanie dało wynik pozytywny. - Wcześniej nie zgłaszał żadnych dolegliwości - przekazała wiceprezes PZHL Marta Zawadzka.

Okazuje się, że na COVID-19 zachorowało jeszcze co najmniej dwóch graczy reprezentacji Polski.

Jak poinformował portal hokej.net objawy koronawirusa ma co najmniej pięciu kadrowiczów. Zmagają się z bólami gardła i brakiem smaku. Sanepid został już poinformowany, a pozostali hokeiści czekają na testy - te mają zostać przeprowadzone na początku przyszłego tygodnia.

- O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną. Najważniejsze jest zdrowie i dobro zawodników - powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina w rozmowie z hokej.net.

Oprócz Kapicy zakażeni koronawirusem są Arkadiusz Kostek z JKH GKS Jastrzębie, a także Filip Komorski z GKS-u Tychy.

Czytaj także: - Trzy przypadki koronawirusa w polskim sporcie jednego dnia. Czy jest powód do niepokoju? Wirusolog komentuje - Hokej. Drużyna Seattle Kraken dołączy do NHL w sezonie 2021/22

ZOBACZ WIDEO: Tenis. Lotos PZT Polish Tour. Paweł Ciaś: Plan? Przygotować się fizycznie

Źródło artykułu: