Polskie rugbystki poległy w finale Igrzysk Europejskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Rugby Europe / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / Rugby Europe / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

W finale zakończyła się seria wygranych Polek na Igrzyskach Europejskich. Nasze zawodniczki, w meczu decydującym o złocie, przegrały z Wielką Brytanią 0:33 i wywalczyły srebrny medal.

W tym artykule dowiesz się o:

Do finału Igrzysk Europejskich w rugby dotarły Polki. "Siódemka" naszej reprezentacji w potyczce o 1. miejsce walczyła z Wielką Brytanią.

Spotkanie dobrze rozpoczęły rywalki Biało-Czerwonych, które objęły prowadzenie 7:0. W końcówce 1. części Brytyjki dołożyły kolejne punkty i zrobiło się 19:0. Polki znajdowały się w trudnej sytuacji.

Po zmianie stron rywalki nie pozwalały naszym zawodniczkom na zbyt wiele. Na 3:20 min. przed końcem dołożyły kolejnych siedem punktów. Po chwili zrobiło się 31:0. Ostatecznie Wielka Brytania zwyciężyła 33:0.

Zwycięzca Igrzysk Europejskich zapewnił sobie bezpośredni awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Mecz o złoty medal: Wielka Brytania - Polska 33:0

Mecz o brązowy medal: Belgia - Czechy 17:24

Końcowa klasyfikacja: 1. Wielka Brytania 2. Polska 3. Czechy 4. Belgia 5. Hiszpania 6. Niemcy  7. Włochy 8. Portugalia 9. Szwecja 10. Rumunia 11. Norwegia 12. Turcja.

Czytaj także: Igrzyska Europejskie. Złote Niemki w skokach z platformy To nie żart. Kuriozalna sytuacja na Igrzyskach Europejskich

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #2. Prime time Natalii Kaczmarek. "Chcę to wykorzystać"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty