Srebro dla Polaków w kajakarstwie górskim

Kajakarze górscy Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Mateusz Polarczyk zajęli drugie miejsce w finale slalomu. Najlepszą męską drużyną Igrzysk Europejskich 2023 okazała się Hiszpania.

Dariusz Popiela w kajakarstwie górskim Wikimedia Commons / Stefan Brending / Dariusz Popiela w kajakarstwie górskim
Polacy pokonali slalom w czasie 96.48 sekund, co w połączeniu z dwiema karnymi sekundami, dało na mecie wynik 98.48. Na pierwszym stopniu podium znaleźli się Hiszpanie. Trzecie miejsce w Igrzyskach Europejskich zajęła trójka kajakarzy z Francji.

Wspierani przed polską publiczność kajakarze powtórzyli osiągnięcie z poprzednich mistrzostw Europy, w których również zajęli drugie miejsce. Wykorzystali atut bycia gospodarzami i w nerwowych okolicznościach okazali się drugą drużyną.

Triumfatorzy rywalizacji z Hiszpanii zaprezentowali się w składzie Pau Echaniz, David Llorente i Miquel Trave. Z kolei z brązowych medali cieszy się Titouan Castryck, Boris Neveu oraz Benjamin Renia z Francji.

W rywalizacji drużynowej kobiet nie było medalu dla Polski. Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik oraz Dominika Brzeska zajęły piąte miejsce. Złotymi medalistkami zostały Francuzki, które uplasowały się przed Czeszkami, Niemkami oraz Hiszpankami.

Czy medal polskiej drużyny jest zaskoczeniem?