Zdecydowała ostatnia seria. Francuz ze złotem w strzelectwie

Clement Bessaguet złotym medalistą Igrzysk Europejskich w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego na dystansie 25 metrów. W finale pokonał Juerga Rietza z Niemiec oraz Martina Podhraskiego z Czech.

Clement Bessaguet reprezentuje Francję w strzelectwie Instagram / Clement Bessaguet / Clement Bessaguet reprezentuje Francję w strzelectwie
Do rywalizacji w piątek przystąpiło ośmiu strzelców. Na początek dnia powalczyli w dwóch meczach o cztery miejsca w finale. Z pierwszego awansowali Niemcy Florian Peter oraz Christian Juerg Rietz. Następnie stawkę finalistów uzupełnili Clement Bessaguet z Francji oraz Martin Podhrasky z Czech.

Do rozdania w finale były trzy medale i tylko jeden strzelec musiał obejść się smakiem podium. Był nim Florian Peter, który odpadł po połowie serii i skończył Igrzyska Europejskie na czwartym miejscu.

Najlepszy w finale okazał się Clement Bessaguet, który pokazał wyższość nad Juergenem Rietzem w ostatniej, ósmej serii. Przed nią strzelcy z Francji oraz Niemiec mieli taką samą liczbę punktów. Trzecie miejsce w rywalizacji wywalczył Martin Podharsky z Czech.

Clement Bessaguet ponownie wróci z Polski z pozytywnymi wspomnieniami. W 2022 roku zdobył dwa złote medale w mistrzostwach Europy we Wrocławiu. W sumie Francuz ma na koncie cztery zwycięstwa indywidualne i drużynowe w europejskim czempionacie, a także mistrzostwo świata w drużynie zdobyte w Changwon w 2018 roku.