III #BiegFairPlayPKOl – 7-15 września 2023

Polski Komitet Olimpijski po raz trzeci zaprasza szkoły w całej Polsce do podjęcia inicjatywy #BiegFairPlayPKOl, promocji wartości fair play w sporcie oraz w życiu.


UR
materiały partnera Materiały prasowe / materiały partnera

Inicjatywa wpisuje się w światowe obchody Dnia Fair Play (7 września), który został ustanowiony między innymi przez Międzynarodowy (CIFP) i Europejski Komitet Fair Play (EFPM).

Pomysłodawczynią biegu jest Hanna Wawrowska – przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl w latach 2017-2022 oraz członkini Zarządu EFPM i członkini rady CIFP. „Idea Biegu Fair Play PKOl nie polega na biciu rekordów! Celem akcji jest promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów. Wydarzeniu sportowemu mogą towarzyszyć inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym – debaty, wystawy, spotkania. Pozostawiamy nauczycielom dowolność w wyborze dystansu i formy organizacji biegu. Grajmy fair, grajmy razem! – podkreśla przed akcją Hanna Wawrowska.

„Przed nami III edycja BieguFairPlayPKOl, w którym w zeszłym roku udział wzięło 350 tysięcy uczestników z 800 szkół w całej Polsce! W biegu rozgrywanym od 2021 roku, za każdym razem startuje coraz więcej szkół i uczestników, więc liczymy, że ten świetny wynik znów zostanie pobity.” – mówi Radosław Piesiewicz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz dodaje, że „misją PKOl jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a jeśli przyświecają tej aktywności także wartości takie jak szacunek, przyjaźń i radość, to mamy nadzieję, że sport zostanie z człowiekiem na całe życie”.

materiały partenra materiały partenra

Bieg Fair Play PKOl cieszy się ogromnym powodzeniem – w ubiegłym roku wzięło w nim udział 800 szkół z całej Polski. Poprzednie dwie edycje w wielu szkołach stały się całodzienną akcją ku wspólnym wartościom (2021) oraz motywacją do podejmowania aktywności fizycznej (2022).

Polski Komitet Olimpijski pośród szkół, które zdaniem Kapituły, zaangażują największą szkolną społeczność oraz przeprowadzą wydarzenia towarzyszące #BiegowiFairPlayPKOl wybierze pięć szkół, których reprezentanci (50 osób) zostaną zaproszeni na Olimpijski Camp Fair Play w Centralnym Ośrodku Sportu.

Więcej informacji oraz zapisy: https://olimpijski.pl/przylacz-sie-do-akcji-biegfairplay-2023/
Ambasadorami #BieguFairPlayPKOl są Anastazja Kuś – złota medalistka biegu na 400 m Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Maribor 2023 oraz Ksawery Masiuk – brązowy medalista mistrzostw świata 2022 oraz mistrz świata juniorów w pływaniu.

materiały partnera materiały partnera

Partnerem III edycji #BieguFairPlayPKOl jest wieloletni partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego, programu Edukacji Olimpijskiej PKOl oraz Młodzieżowej Olimpijskiej Reprezentacji Polski – program KINDER Joy of moving.

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin oraz popularyzacja uniwersalnych wartości sportu jak fair play. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

materiały partnera materiały partnera
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×