Kolejny rosyjski związek rezygnuje z igrzysk. Podano powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket / Flaga Rosji
Getty Images / Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket / Flaga Rosji
zdjęcie autora artykułu

- Nie ma takich osób, które chciałyby występować bez flagi i hymnu - grzmi Władimir Jeszejew. Szef Rosyjskiej Federacji Łucznictwa zapowiedział, że reprezentanci kraju w tej dyscyplinie na pewno na IO 2024 nie wystartują.

W tym artykule dowiesz się o:

Decyzją MKOL Rosjanie i Białorusini mogą uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, ale tylko na konkretnych warunkach. Te kluczowe to neutralna flaga i brak rosyjskiego hymnu. Sportowcy z państw-agresorów nie mogą też mieć żadnych związków z armią oraz otwarcie popierać wojny w Ukrainie.

Warto dodać, że możliwe będą wyłącznie starty indywidualne. Do rywalizacji nie zostaną dopuszczone żadne drużyny z Rosji i Białorusi.

Wiemy także, że zawodnicy z tych krajów na pewno nie zostaną wpuszczeni na ceremonię otwarcia oraz zamknięcia IO 2024. Te wszystkie obostrzenia sprawiają, że kolejny rosyjski związek decyduje się na rezygnację z najważniejszej imprezy czterolecia.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Igrzyska postanowiły zbojkotować już m.in. rosyjskie gimnastyczki artystyczne. Teraz do tego grona dołączają łucznicy, którzy nie wyobrażają sobie startów bez flagi i hymnu.

- Nasi sportowcy nie będą brać udziału w selekcji do igrzysk olimpijskich. Nie ma w kadrze narodowej osób, które chciałyby występować bez flagi i hymnu, zwłaszcza że wielu z nas reprezentuje CSKA (klub powiązany z wojskiem - przyp. red.) i Dynamo - przekazał szef Rosyjskiej Federacji Łucznictwa.

- Komitet wykonawczy federacji zatwierdził udział sportowców o statusie neutralnym, ale oni sami nie wykazali zainteresowania wyjazdem na igrzyska olimpijskie - wyjaśnił Władimir Jeszejew, cytowany przez rosyjską agencję prasową TASS.

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia 2024 roku.

Czytaj także: Sabalenka na igrzyskach olimpijskich? Prezes federacji zabrał głos Skandaliczna decyzja ws. Rosji. "Tak" dla rosyjskiej flagi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty