Ponad cztery godziny. Tyle zajęła prezydentowi Dudzie reakcja na sukces siatkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Witczyk / fot. PAP/Adam Warżawa
WP SportoweFakty / Łukasz Witczyk / fot. PAP/Adam Warżawa

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda na żywo oglądał występ siatkarzy w finale IO Paryż 2024. "Niesamowity moment!" - napisała głowa państwa na portalu X.

"Największy sukces olimpijski polskiej piłki siatkowej od 48 lat! Nasi Siatkarze na podium w Paryżu ze srebrnym medalem olimpijskim! Niesamowity moment! Gratulujemy i dziękujemy! Brawo!" - prezydent Andrzej Duda na swoim profilu na X złożył gratulacje reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn.

Wpis ukazał się na prezydenckim koncie na portalu społecznościowym ponad cztery godziny po zakończeniu finału turnieju siatkarzy na IO Paryż 2024, co mogło nieco dziwić - prezydent zazwyczaj bardzo szybko reaguje na sukcesy polskich sportowców.

W tym przypadku było jednak inaczej, ponieważ głowa państwa była obecna na trybunach paryskiej hali podczas batalii Polaków z Francuzami (0:3, więcej TUTAJ). Po meczu odbyła się ceremonia medalowa, po zakończeniu której prezydent Duda miał zaplanowane inne obowiązki.

Prezydent nie przyniósł szczęścia drużynie Nikoli Grbicia. Biało-Czerwoni w finale olimpijskim - poprzedni finał IO z udziałem polskich siatkarzy odbył się w 1976 r. w Montrealu, kiedy pokonali ZSRR 3:2 - byli słabsi od Trójkolorowych w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Brązowe medale w Paryżu wywalczyli Amerykanie, którzy w pojedynku o 3. miejsce wygrali z Włochami (3:0).

Zobacz: Tomasz Fornal zabrał głos po finale. "Jest delikatny niesmak"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty