KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tokio 2020. Kolejna propozycja zmiany daty igrzysk olimpijskich ze względu na koronawirusa

Koronawirus nie daje za wygraną. Kolejne wydarzenia sportowe stoją pod znakiem zapytania. Coraz częściej w wątpliwość poddaje się letni termin organizacji igrzysk olimpijskich w Tokio. Jest propozycja przeniesienia imprezy na później.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Koronawirus torpeduje wydarzenia sportowe Getty Images / Tomohiro Ohsumi / Koronawirus torpeduje wydarzenia sportowe

To trzecia propozycja rozwiązania problemu, jakim jest organizacja letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w roku, w którym świat musi walczyć z nowym, nieznanym dotąd koronawirusem. 

Pierwszą propozycję przedstawił Dick Pound. Wiceprezydent MKOL-u zaproponował, żeby z powodu wirusa COVID-19 w ogóle odwołać tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Tę informację szybko zdementował jednak Thomas Bach, szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Niemiec, podobnie jak politycy w Japonii, zapewniali, że robią wszystko co w ich mocy, żeby tegoroczne igrzyska zorganizowano tak jak zaplanowano od 24 lipca do 9 sierpnia. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

W poniedziałek "The Sun", powołując się na słowa wpływowego działacza kolarskiego z Wielkiej Brytanii, poinformował, że igrzyska mogą odbyć się zgodnie z planem, ale bez udziału kibiców (więcej TUTAJ). 

Dzień później padła trzecia propozycja, tym razem z ust Seiko Hashimoto. Japoński minister, zajmujący się organizacją igrzysk, przyznał, że na razie jego kraj chce zorganizować najważniejsze zawody czterolecia w wyznaczonym terminie. Jednakże, jeśli koronawirus dalej będzie się rozprzestrzeniał, to być może igrzyska zostaną przesunięte na późniejszy termin w 2020 roku - czytamy w "The Sun". 

Teoretycznie jest taka możliwość, bowiem umowa MKOL-u z Tokio na organizację igrzysk zawarta jest ogólnie na 2020 rok. Gdyby zatem trzeba było je odwołać latem, to być może Japończycy spróbowaliby przeprowadzić je pod koniec roku. W praktyce ciężko jednak takie rozwiązanie sobie wyobrazić, bo przecież jesienią i zimą 2020 roku zaplanowanych jest już wiele innych, równie ważnych wydarzeń sportowych.

Czytaj także: Brazylia zbroi się na igrzyska olimpijskie. Chce gwiazdorskiego składu

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×