KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

IO Tokio 2020. Organizatorzy rozważają kolejne przesunięcie imprezy

Haruyuki Takahashi, członek zarządu Komitetu Organizacyjnego IO Tokio 2020, zdradził mediom, że pojawił się pomysł przełożenia igrzysk olimpijskich na późniejszy termin niż lato 2021 roku.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Projekt Ariake Arena w Tokio Materiały prasowe / FIVB / Projekt Ariake Arena w Tokio

Świat ciągle nie poradził sobie z pandemią koronawirusa, która nadal zbiera swoje śmiertelne żniwo w wielu krajach. Sytuacja ma wpływ na sport, który powoli jednak wraca do organizacji zawodów.

Niepokojące informacje napłynęły z Japonii, gdzie w przyszłym roku mają odbyć się igrzyska olimpijskie, które zostały przełożone w tym roku z powodu pandemii. Nowy termin IO Tokio 2020 to 23 lipca - 8 sierpnia 2021 r.

"Japonia i światowa gospodarka zostaną poważnie dotknięte skutkami pandemii. Stąd pomysł rozważenia kolejnego przesunięcia IO w Tokio na późniejszy termin niż lato 2021 r." - zdradził w rozmowie z "Nikkan Sports" Haruyuki Takahashi, członek komitetu organizacyjnego japońskich igrzysk.

Takahashi dodał, że będzie rekomendował MKOl takie rozwiązanie, jeśli w najbliższych miesiącach warunki ekonomiczne oraz zdrowotne w Azji i na świecie nie ulegną znacznej poprawie.

Japońskie media komentując słowa Takahashiego podkreślają, że MKOl przyjął nowy termin igrzysk w Tokio za ostateczny. Oznaczałoby to, że impreza odbędzie się latem przyszłego roku, albo zostanie odwołana.

Zobacz:
Igrzyska olimpijskie. Organizatorzy mają problem. Pierwsi sponsorzy chcą się wycofać
Igrzyska olimpijskie w Tokio wciąż pod znakiem zapytania. Na ostateczną decyzję trzeba poczekać do wiosny 2021 r.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • leszekR Zgłoś komentarz
  Parodia westernu......Sami wyhodowali tego wirusa nie przewidując skutków dlatego konsekwencją będzie utrata sponsorów, a co za tym idzie odwołanie imprezy. Dlatego też uważam że
  Czytaj całość
  wszelkie kwalifikacje które już zostały uzyskane, powinny zostać utrzymane.
  • Witalis Zgłoś komentarz
   Pomysł przesunięcia z powodów ekonomicznych jest nielogiczny - spowodowałoby to przecież rezygnację kolejnych firm sponsorujących Igrzyska.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×