KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tokio 2020. Restrykcyjne plany przeprowadzenia igrzysk. Będą ograniczenia w wiosce olimpijskiej

Igrzyska w Tokio wciąż stoją pod znakiem zapytania. Organizatorzy opracowują jednak rozwiązania, które mają pomóc w ich przeprowadzeniu. Już teraz jasne jest, że w samej wiosce olimpijskiej będzie mniej sportowców na raz niż zwykle.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Podczas igrzysk w Tokio ma obowiązywać specjalny Getty Images / Stanislav Kogiku/SOPA Images/LightRocket / Podczas igrzysk w Tokio ma obowiązywać specjalny
Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w lipcu i sierpniu 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok. Nadal nie jest jasne czy impreza odbędzie się i jakie będą dokładnie zasady dla uczestników igrzysk.

Serwis insidethegames.biz poinformował, że w najbliższych dniach ma zostać opublikowany "Rulebook". To zbiór zasad, dzięki któremu będzie jasne, jak będą wyglądać nadchodzące igrzyska. Głównie chodzi tu o bezpieczeństwo czy protokół sanitarny.

John Coates, wiceszef MKOl, w rozmowie ze Sky Australia, wyjawił, że uczestnicy będą mieli pobrane wymazy 72 godziny przed przylotem do Tokio. Przed podróżą przejdą kwarantannę. Mają być też testowani co cztery dni, kiedy już będą w wiosce.

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Sportowcy nie będą mogli przebywać w wiosce olimpijskiej wcześniej niż na pięć dni przed startem w swojej dyscyplinie. Po dwóch dobach od zakończenia swoich rozgrywek będą musieli się wymeldować.

Zawodnicy i zawodniczki nie będą mogli poruszać się nigdzie poza wioską olimpijską oraz arenami zmagań.

Powrócił też temat kibiców podczas igrzysk. Decyzja nie została jeszcze podjęta. Pojawiały się głosy, że będą mogli na trybunach zasiąść zaszczepieni. Natomiast na razie nie jest jasne czy w ogóle kibice z zagranicy będą mogli uczestniczyć w imprezie.

61 procent miejsc dla sportowców zostało już przydzielonych. Kolejnych 25 procent weźmie udział w kwalifikacjach, które mają się zakończyć do 29 czerwca. Natomiast pozostałe 14 procent miejsc przypadnie sportowcom na podstawie rankingów.

Czytaj też:
Bill Gates: Igrzyska w Tokio odbędą się, ale pod jednym warunkiem
Tokio straci igrzyska olimpijskie? MKOl otrzymał propozycję przeniesienia imprezy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy wierzysz w to, że igrzyska w Tokio odbędą się zgodnie z planem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×