Igrzyska paraolimpijskie. Kolejny brązowy medal dla Polski! Polka pobiła też rekord Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Alicja Jeromin
Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Alicja Jeromin

Alicja Jeromin zajęła trzecie miejsce w biegu na 200 metrów podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. To drugi medal dla Polski w przedostatnim dniu imprezy.

W tym artykule dowiesz się o:

Pochodząca z Radomia polska biegaczka w eliminacjach uzyskała czas 25,06. W finale poprawiła się o jedną setną sekundy, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Złoty medal wywalczyła Wenezuelka Lisbeli Marina Vera Andrade, uzyskując czas 24,52s. Niewiele szybsza od Polki była druga na mecie Amerykanka Brittini Mason (25,00s).

Alicja Jeromin ustanowiła rekord Europy na dystansie 200 metrów. Był to jej drugi start w Tokio. W biegu na 100 metrów zajęła czwarte miejsce, zabrakło jej zaledwie setnej sekundy, by załapać się na brązowy medal.

Radomianka jest multimedalistką olimpijską. Start w Tokio jest jej piątym w karierze. W swoim dorobku ma już w sumie osiem krążków.

Czytaj też:  Olbrzymi pech Polki w Tokio! Jedna setna sekundy i miałaby medal (wideo) Reprezentanci Polski na igrzyskach wyróżnieni. Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe