Dramat Niemców tuż przed startem igrzysk olimpijskich

W czwartek sześciu reprezentantów olimpijskiej kadry Niemiec otrzymało fatalne informacje. O kłopotach sportowców zza naszej zachodniej granicy poinformował Kacper Merk, reporter Eurosportu.


Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Masowe testy na koronawirusa podczas IO Pekin 2022 Getty Images / Valery Sharifulin\TASS / Masowe testy na koronawirusa podczas IO Pekin 2022
"6 nowych przypadków koronawirusa w olimpijskiej reprezentacji Niemiec" - napisał na swoim profilu na Twitterze Kacper Merk.

Pozytywne wyniki dotyczyły osób z kombinacji norweskiej, skeletonu i hokeja. Największy problem jest w hokejowej drużynie, a szczegóły przedstawił dziennikarz Eurosportu.

"Cała hokejowa reprezentacja trafiła na izolacje, ponieważ u każdego jej członka stwierdzono bliski kontakt z zakażonymi" - napisał reporter.

ZOBACZ WIDEO: Była partnerka Milika przeszła metamorfozę. Trudno oderwać wzrok!

Igrzyska olimpijskie w Chinach przebiegają pod znakiem masowego testowania. Sportowcy, trenerzy, działacze i dziennikarze badani są codziennie. Osoby, które otrzymają pozytywny wynik, trafiają na izolację, która kończy się po tym jak sportowiec otrzyma dwa z rzędu negatywne wyniki testów.

W polskiej reprezentacji potwierdzono już kilka przypadków zakażenia, w tym u Natalii Maliszewskiej, jednej z największych polskich nadziei na medal w Chinach. Wydawało się, że Polka już w czwartek zakończy izolację po tym jak dzień wcześniej otrzymała wynik negatywny. Niestety kolejny test był znów pozytywny i Maliszewska wciąż przebywa w izolacji.

Czytaj także:
Co za dramat! Faworyt do złota z koronawirusem
Bomba! Stoch wyrównał rekord skoczni na pierwszym treningu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×